Учениця Тернопільської загальноосвітньої школи №24 Марія Сивак
Рік математики: найкращі завдання для дитини За результатами
У ТЕРНОПОЛІ ПЛАНУЮТЬ ЗАПРОВАДИТИ ЕЛЕКТРОННУ РЕЄСТРАЦІЮ ДІТЕЙ У
До уваги членів конкурсної комісії та претендентів ТСЗОШ ТМР ТО
До уваги  членів конкурсної комісії та претендентів на заміщення

Новини

Форми співпраці школи і медуніверситету з проблем формування здоров’язбережувальних компетентностей молоді

7 листопада на базі ТЗОШ №24 стартував восьмий «Марафон знань із базових принципів першої медичної допомоги «Я можу врятувати людське життя»».

Формування здоров’язбережувальної компетентності школярів є одним з пріоритетів сучасної освіти. Забезпечення особистої безпеки і збереження свого здоров'я, мабуть, одна з найважливіших сторін практичних інтересів людства з давніх часів до наших днів. Значну роль при цьому відіграє засвоєння базових принципів надання домедичної допомоги, яку  повинна вміти надати кожна людина, тим більше випускник навчального закладу, адже від цього залежить життя людини. Формування уміння виконувати алгоритм надання домедичної допомоги потерпілому в разі надзвичайних ситуацій передбачає зміст предметів «Біологія» та «Основи здоров’я». Ця життєво важлива навичка звичайно якісно формується у тісній співпраці вчителів і медиків .

Саме тому , з метою надання якісних знань, з ініціативи управління освіти та науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу за погодженням з керівництвом  ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України» на базі кафедри «Екстреної та невідкладної медичної допомоги» кілька років поспіль організовано проведення практичних занять із надання першої допомоги для учнів 9-х класів загальноосвітніх  навчальних закладів під назвою «Марафон знань із базових принципів першої медичної допомоги «Я можу врятувати людське життя»»

Плідна співпраця школи і медичного ВНЗ в цьому напрямку не обмежується навчанням школярів. Протягом 2014-2018 рр.  таким навчанням охоплено, крім 2080 учнів, ще й 600 педагогічних та 100 медичних працівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

Реалізація такого проекту забезпечує співпрацю науковців та освітян за рахунок створення системи застосування результатів наукової і навчальної діяльності , передових освітніх практик у навчальні  заклади міста Тернополя.

 Досвід співпраці освітян та медиків з навчання школярів навичкам надання допомоги в разі надзвичайних ситуацій  ефективний тим, що він науково обґрунтований та практично спрямований, мотивований з урахуванням вікових особливостей школярів, заснований на основі партнерського, кооперативного  навчання, що є однією з європейських методик навчання, що сприяє інтегрування школярів в єдиний освітній простір.

Read 164 times Last modified on Четвер, 08 листопада 2018 11:01
Share this article

Керівникам

Контакти

м.Тернопіль,
бульвар Т.Шевченка, 1
46000
тел.: 0352525694

Top