Міністерством освіти і науки розроблений проект змін до ...
Відбувся міський конкурс на кращий вишиваний український костюм
На черговій сесії Тернопільської міської ради депутати ...
В Україні проведуть моніторинг якості дошкільної освіти 1 липня
Міністерством освіти і науки розроблено Положення про ...
У шкільному громадському бюджеті зможуть взяти участь учні 7-11

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1303 від 16 жовтня 2019 року

Про затвердження Стандарту
спеціалізованої освіти наукового спрямування

Відповідно до частини шостої статті 21 Закону України «Про освіту», частини другої статті 15 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», підпункту 5 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Стандарт спеціалізованої освіти наукового спрямування, що додається.

2. Скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 18 липня 2019 року № 1011 «Про затвердження Стандарту спеціалізованої освіти наукового спрямування» як такий, що нереалізований.

3. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А. О.) забезпечити оприлюднення Стандарту спеціалізованої освіти наукового спрямування на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України.

4. Директору департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І. А.) зробити відмітку у справах архіву.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мандзій Л. С.

Міністр                                  Ганна Новосад

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
від 16.10.2019 р. № 1303

СТАНДАРТ
спеціалізованої освіти наукового спрямування

І. Загальні положення

1. Цей Стандарт визначає зміст спеціалізованої освіти наукового спрямування, що здобувається на рівнях базової та профільної середньої освіти, загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти закладів спеціалізованої освіти наукового профілю (далі - здобувані освіти), додаткові до визначених державними стандартами загальної середньої освіти вимоги до їх компетентностей та результатів дослідно-орієнтованого навчання (додатки 1-4).

Зміст спеціалізованої освіти наукового спрямування визначається відповідно до освітніх галузей, встановлених державними стандартами загальної середньої освіти.

2. У цьому Стандарті терміни вживаються у таких значеннях:

  • дослідницька діяльність - інтелектуальна творча та/або пошукова діяльність здобувачів освіти, основними видами якої є дослідно-експериментальна, винахідницька, конструкторська, раціоналізаторська;
  • дослідницька компетентність - здатність здобувача освіти виконувати дослідницькі навчальні завдання, здійснювати дослідницьку діяльність, спрямовану на одержання нових знань та/або пошук шляхів їх застосування, відповідно до профілю навчання;
  • дослідницьке навчальне завдання - проблемна пізнавальна ситуація (у вигляді запитання, вправи, задачі тощо), яка передбачає пошук нових знань, способів (умінь), зв’язків шляхом здійснення дослідницької діяльності.

Інші терміни вживаються у значеннях, визначених Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

3. Державні стандарти відповідних рівнів повної загальної середньої освіти і цей Стандарт є основою для розроблення науковими ліцеями, науковими ліцеямиінтернатами (далі - наукові ліцеї) освітніх програм (у тому числі наскрізних).

II. Вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувачів спеціалізованої освіти наукового спрямування

1. Здобуття спеціалізованої освіти наукового спрямування має забезпечити розвиток дослідницької компетентності здобувачів освіти відповідно до їх інтересів і профілю навчання, формування у них цінностей та особистісних якостей, що забезпечують дослідницьку культуру, академічну доброчесність і готовність до дослідницької діяльності.

2. Спеціалізована освіта наукового спрямування орієнтована на формування у здобувачів загальнолюдських цінностей (морально-етичних і соціально-політичних), а також вимогливості до якості власних досліджень, дисциплінованості та продуктивності у дослідницькій діяльності, відповідальності за результати власних досліджень та їх вплив на життя і здоров’я людей та на довкілля, сміливості у відстоюванні власних думок та поглядів, здатності самостійно приймати раціональні рішення та висувати гіпотези, толерантного ставлення до критики, інших поглядів і думок.

3. Спеціалізована освіта наукового спрямування здійснюється шляхом організації дослідно-орієнтованого навчання, основним складником якого є дослідницька діяльність здобувачів освіти.

4. Дослідницька компетентність і результати дослідно-орієнтованого навчання забезпечують здатність виконувати дослідницькі навчальні завдання за визначеними алгоритмами, що відповідають за складністю третьому рівню Національної рамки кваліфікацій для профільної середньої освіти і другому рівню Національної рамки кваліфікацій для базової середньої освіти.

5. В основу обов’язкових результатів навчання здобувачів освіти покладено ключові компетентності та уміння, визначені статтею 12 Закону України «Про освіту» і державними стандартами відповідних рівнів повної загальної середньої освіти в межах певної освітньої галузі.

Зміст кожної освітньої галузі структурується за навчальними предметами (курсами) з урахуванням профілю навчання (природничо-математичного, суспільно-гуманітарного, техніко-технологічного) та галузі знань.

Наскрізними змістовими лініями, які реалізуються у базовій та профільній середній освіті наукового спрямування, є екологічна безпека та сталий розвиток, громадянська відповідальність, здоров'я і безпека, підприємливість і фінансова грамотність. Відповідний навчальний зміст інтегрується у навчальні предмети (курси), які вивчаються здобувачами освіти.

6. Навчальні предмети (курси) у наукових ліцеях, які відповідають профілю навчання та галузі знань, вивчаються здобувачами базової та профільної середньої освіти відповідно до вимог цього Стандарту. Інші навчальні предмети (курси) вивчаються ними на базовому рівні. Вивчення навчальних предметів (курсів) і виконання дослідницьких навчальних завдань може відбуватися в межах однієї або кількох освітніх галузей (шляхом вивчення інтегрованих предметів (курсів) та здійснення міжгалузевих досліджень).

Зміст навчальних предметів (курсів) визначається освітніми програмами, розробленими та затвердженими відповідно до законодавства, та складеними на їх основі навчальними програмами.

Результатами вивчення здобувачами освіти навчальних предметів (курсів) з урахуванням профілю навчання та галузі знань є:

  • спеціалізовані фактологічні та теоретичні знання відповідно до обраного профілю навчання з урахуванням сучасних досягнень науки;
  • розуміння основних принципів, процесів і понять з обраного профілю навчання;
  • уміння виконувати типові для обраного профілю навчання дослідницькі навчальні завдання шляхом вибору і застосування основних методів, інструментів, матеріалів та інформації;
  • уміння оцінювати результати виконання дослідницьких навчальних завдань відповідно до заздалегідь заданих критеріїв.

7. Природничо-математичний профіль навчання передбачає поглиблене вивчення предметів природничо-математичного циклу за вибором наукового ліцею (математика, фізика, астрономія, хімія, біологія, географія, екологія тощо) та організацію дослідно-експериментальної діяльності здобувачів освіти у відповідній галузі знань.

У межах природничо-математичного профілю навчання науковий ліцей може обрати більш вузьку галузь знань (одну або декілька): фізико-математичну, астрофізичну, математичну, біохімічну, біологічну, хімічну, геофізичну, геологічну тощо.

Прикладними результатами дослідницької діяльності здобувачів освіти за природничо-математичним профілем навчання є моделі, винаходи, результати експериментів і спостережень, проектної роботи, польових досліджень, збирання та аналізу емпіричних даних (бази даних, колекції) тощо.

8. Суспільно-гуманітарний профіль навчання передбачає поглиблене вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу за вибором наукового ліцею (історія, філософія, політологія, суспільствознавство, мистецтвознавство, правознавство, економіка, економічна географія, мови, літератури тощо) та організацію дослідно-експериментальної діяльності здобувачів освіти у відповідній галузі знань.

У межах суспільно-гуманітарного профілю навчання науковий ліцей може обрати більш вузьку галузь знань (одну або декілька): економічну, правову, історичну, економіко-правову, історико-правову, мовну, літературну, мистецтвознавчу тощо.

Прикладними результатами дослідницької діяльності здобувачів освіти за суспільно-гуманітарним профілем навчання є моделі, результати експериментів і спостережень, проектної роботи, польових досліджень, збирання та аналізу емпіричних даних (бази даних) тощо.

9. Техніко-технологічний профіль навчання передбачає поглиблене вивчення предметів природничо-математичного і технологічного циклів (інформатика, комп’ютерна лінгвістика, програмування (інформатика), фізика, хімія, технології, математика тощо) та організацію дослідно-експериментальної, конструкторської, винахідницької, раціоналізаторської діяльності здобувачів освіти у відповідній галузі знань.

У межах техніко-технологічного профілю науковий ліцей може обрати більш вузьку галузь знань (одну або декілька): фізико-технічну, технологічну, інформаційну, робототехнічну, кібернетичну тощо.

Прикладними результатами дослідницької діяльності здобувачів освіти за техніко-технологічним профілем навчання є конструкції, моделі, технічні вироби, винаходи, програмні продукти, результати експериментів і спостережень, проектів, удосконалені матеріали, продукти, процеси, пристрої тощо.

10. Організація освітнього процесу в наукових ліцеях ґрунтується на особистісно орієнтованому, компетентнісному, діяльнісному підходах і здійснюється шляхом застосування технологій, форм і методів, орієнтованих на організацію дослідницької діяльності здобувачів освіти.

III. Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти

1. Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти у наукових ліцеях визначається у базових навчальних планах державних стандартів відповідних рівнів повної загальної середньої освіти.

2. Під час розроблення освітньої програми та відповідного навчального плану науковий ліцей може:

  • самостійно визначати у межах освітніх галузей, передбачених відповідним державним стандартом загальної середньої освіти, перелік навчальних предметів (курсів), який може включати предмети (курси) теоретичного і практичного спрямування;
  • змінювати розподіл годин між освітніми галузями базового навчального плану, затвердженого відповідним державним стандартом загальної середньої освіти (у межах 25 % від загального обсягу навчального навантаження для базової середньої освіти наукового спрямування та 50 % для профільної середньої освіти наукового спрямування), на користь вивчення навчальних предметів (курсів) профільної освітньої галузі, що забезпечують формування дослідницької компетентності та результатів дослідно-орієнтованого навчання здобувачів освіти, при цьому кількість навчальних годин, що відводиться для вивчення кожної освітньої галузі, не може бути зменшена більше ніж на 25 % від обсягу навчальних годин, відведених у базовому навчальному плані відповідного державного стандарту загальної середньої освіти на її вивчення.

3. За умови організації у науковому ліцеї шестиденного навчального тижня (або повного навчального дня) загальна кількість навчальних годин на тиждень може бути збільшена на 2 години для 5-8 класів та на 3 години для 9-11(12) класів.

4. Варіативна складова базового навчального плану може бути розподілена на вивчення профільних навчальних предметів (курсів), забезпечення дослідницької діяльності, виконання досліджень і розробок за вибором наукового ліцею.

Генеральний директор директорату
дошкільної та шкільної освіти                          А. О. Осмоловський

 

УКРАЇНА

ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

 
   

 

 

46000 м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 1, тел. 52-56-94, upravl.osvita@ukr.net

Н  А  К  А  З

09.10.2019                                                                                   № 360

 

Про проведення  I-II  етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

у 2019-2020 навчальному році

 

 

 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 06.08.2019 № 1077 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у  2019/2020 навчальному році», відповідно до положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 р. за № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 р. за № 1318/20056 (далі - Положення), наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 02.10.2019 р. № 234-од,  з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді

 

НАКАЗУЮ:

  1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів м. Тернополя:

         1.1. Провести у 2019/2020 навчальному році І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін у жовтні 2019 р. за винятком навчальних дисциплін, вказаних у п. 3.1 наказу, і з дотриманням п. 2.1 Положення про те, що проведення олімпіад з різних предметів одночасно забороняється.

         1.2. Створити організаційні комітети для підготовки та проведення олімпіад, журі для перевірки виконання завдань, призначити експертів-консультантів для розв’язання спірних питань у роботі журі. Персональний склад оргкомітетів, журі, експертів-консультантів затвердити наказом.

         1.3. Створити комісії для підготовки завдань І етапу олімпіад, склад комісій затвердити наказом.

         1.4. Надіслати в методичний центр звіти оргкомітетів про проведення олімпіад з базових дисциплін за адресою http://vsenkiv.blogspot.com до 31 жовтня 2019 р.

  1. Затвердити персональний склад оргкомітетів, журі, експертів-консультантів учнівських олімпіад з базових дисциплін та галузей знань (додаток 1).
  2. Науково-дослідній лабораторії якості навчання обдарованої дитини Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу:

3.1 Провести у 2019/2020 навчальному році:

- І (міжшкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін у такі терміни із таких навчальних дисциплін та І (заочний) з інформатики:

Дата і час проведення

Предмет

Місце проведення, експерт

Клас

Навчальні заклади, учні яких братимуть участь

Остання дата реєстрації

10.10.2019

10.00

Біологія

ТЗОШ № 24, Сеньків В.М.,

 

8

ТУГ, ТСШ № 3, ТНВК № 6

04.10.2019

ТЗОШ № 28, Кульчицька О.М,

 

8

ТТЛ, ТСШ № 29ТЗОШ № 19, 20, 26

ТСШ № 7, Козловська Л.П.,

8

ТНВК № 9, Гімназій «Гармонія», Школа-колегіум, ТЗОШ № 4, 16, 24, 25

ТНВК № 15, Трофимчук А.В.

8

ТСШ № 17, ТНВК № 15, ТЗОШ № 14, 22, 23

09.10.2019

10.00

Інформатика

ЗНЗ, ПТНЗ, у яких навчаються учасники

8-11

ЗНЗ, ПТНЗ

04.10.2019

- міські альтернативні олімпіади згідно з графіком:

Дата

Назва олімпіади

Клас

Місце проведення

Дата реєстрації

Грудень

Альтернативна олімпіада «Психотерапевт власного Я»

9-10

ТКМЦ

02.12.19

Лютий

ІІ альтернативна олімпіада «Я обираю професію»

8-9

ПТНЗ

03.02.20

Березень

І альтернативна олімпіада для батьків «Відповідальне батьківство»

Батьки

ТКМЦ

02.03.20

Березень - квітень

Комплексна олімпіада «Надія Тернополя»

4

ТКМЦ

16.03.20

3.2. Підготувати завдання І (міжшкільного) етапу  олімпіад, провести їх вибіркову експертизу.

3.3. Підготувати звіти про проведення І (міжшкільного) етапу  зазначених олімпіад до 30 жовтня 2019 р.

3.4. Забезпечити конкурсні матеріали для міських альтернативних олімпіад.

3.5. Довести до відома загальноосвітніх навчальних закладів, що:

- у І етапі олімпіад з навчальних предметів та у відбірковому турі міських альтернативних олімпіад беруть участь усі охочі учні за умов попередньої реєстрації і що будь-які обмеження права участі учнів у цих етапах олімпіад не допускаються;

- на І та ІІ етапах предметних олімпіад  учні мають право брати участь у змаганнях за клас (курс) не молодший, ніж клас (курс) їх навчання;

- для якісної підготовки І та ІІ етапів предметних олімпіад проводяться електронна реєстрація та висвітлення результатів ІІ етапу на блозі (http://vsenkiv.blogspot.com)  у вказаний в п. 3.7. термін;

- у ІІ етапі беруть участь переможці І (шкільного) етапу, які складають не більше 30% його учасників (з англійської мови не більше 3 учнів з паралелі), самостійно зареєстровані учні, які складають не більше 5 % від загальної кількості, а також переможці І (міжшкільного) етапу із зазначених у п. 3.1. предметів у такій пропорції:

1 група – 6 чол.;

2 група – 4 чол.;

3 група – 3 чол.;

4 група – 2 чол.;

у спірних випадках спеціальним рішенням журі може встановлюватися прохідний бал;

- у фінальному етапі міських альтернативних олімпіад з галузей знань беруть участь переможці відбіркового етапу;

- учні ТТЛ у ІІ етапі предметних олімпіад з математики, фізики, інформатики – окремою командою;

- учні шкіл-інтернатів обласного підпорядкування на території міста беруть участь у ІІ етапі учнівських предметних олімпіад (крім зазначених у п. 3.1) і альтернативних міських олімпіадах.

3.6. Здійснити он-лайн навчання заступників директорів ЗНЗ, ПТНЗ, які відповідають за роботу з обдарованими дітьми, з метою оволодіння технологіями електронної реєстрації.

3.7. Провести ІІ етап олімпіад з базових  дисциплін за завданнями Тернопільського обласного комунального інституту  післядипломної педагогічної освіти у листопаді – грудні    2019 р. згідно з графіком:

Дата і час проведення

Предмет

Класи

Місце проведення

Остання дата реєстрації

01 листопада

- економіка

9-11

ТНВК № 9

25.10

02 листопада

- образотворче мистецтво

9 і 11

ТНВК№ 9

26.10

03 листопада

- математика

6-11

ТЗОШ № 24

26.10

09 листопада

- німецька мова

8-11

ТСШ № 17

01.11

09 листопада

- французька мова

8-11

ТЗОШ № 11

01.11

10 листопада

- географія

8-11

ТЗОШ № 27

01.11

16 листопада

- трудове навчання

9 і 11

ТЗОШ № 28,

ТСШ № 29

08.11

17 листопада

- англійська мова

8-11

ТСШ № 7

08.11

23 листопада

- хімія

7-11

ТЗОШ № 18

15.11

24 листопада

- історія

8-11

ТЗОШ № 27

15.11

30 листопада

- екологія

10-11

ТЗОШ № 11

22.11

01 грудня

- астрономія

10-11

ТСШ № 3

22.11

07 грудня

- українська мова і література

7-11

ТЗОШ № 16

29.11

08 грудня

- інформатика

8-11

ТЗОШ № 4

29.11

14 грудня

- фізика

7-11

ТНВК № 6

06.12

15 грудня

- правознавство

9-11

ТЗОШ № 26

06.12

21 грудня

- біологія

8-11

ТЗОШ № 10

13.12

22 грудня

- інформаційні технології

8-11

ТУГ, ТСШ № 3,5, ТЗОШ № 4,13,15, 16

13.12

3.7. Ознайомити учасників олімпіад до початку виконання завдань з вимогами, порядком проведення, обладнанням, інструментами, матеріалами, видами і формами морального та матеріального заохочення тощо.

3.8. Забезпечити учням можливість:

- ознайомитись з відповідями (розв’язками) завдань, запропонованими журі після олімпіади, та з попередніми результатами оцінювання робіт;

         - після завершення кожного туру  олімпіади подати апеляції згідно з Положенням до відповідного журі з приводу об’єктивності оцінки  у 7-денний термін і одержати відповідь в усній формі. Питання  про допуск до розгляду апеляції вирішується головою оргкомітету та експертом-консультантом; дозволу одного з них достатньо для розгляду апеляції.

3.9. Провести моніторингове дослідження факторів на результативність учасників.

  1. Створити можливості для:

- запобігання втручанню батьків, вчителів, які готували учасників, та  сторонніх осіб у перебіг олімпіад, участі у перевірці робіт та розгляді апеляцій;

- громадського спостереження за проведенням олімпіад з навчальних предметів та галузей знань, яке можуть здійснювати представники учнівського самоврядування, навчальних закладів, батьківської ради при міському голові, ЗМІ (за умов попередньої реєстрації і не більше 1-го на класне приміщення).

  1. Встановити таку процедуру визначення та нагородження переможців ІІ етапу предметних учнівських олімпіад:

- переможці та призери І, ІІ етапів олімпіади оголошуються відповідними оргкомітетами на основі рекомендацій журі.

          - переможці ІІ етапу олімпіад нагороджуються грамотами управління освіти і науки в кількості, яка  не перевищує 30 % учасників олімпіад   у  класах окремих паралелей з    орієнтовним     розподілом    кількості  грамот  у співвідношенні:  1 – за І місце, 2 – за ІІ місце, 3 – за ІІІ  місце.

         - учасники олімпіад можуть нагороджуватися заохочувальними грамотами в окремих номінаціях;

- переможці ІІ (1 місце), ІІІ та ІV етапів учнівських предметних олімпіад, переможці та призери альтернативних міських олімпіад нагороджуються одноразовими преміями відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 26 січня 2016 р. № 7/5/60.

  1. Керівникам навчальних закладів, на базі яких проводиться І (міжшкільний) етап предметних олімпіад та ІІ етап олімпіади з іноземних мов, посприяти відеосупроводу виконання конкурсних завдань.
  2. Керівникам навчальних закладів, на базі яких проводиться ІІ етап предметних олімпіад, здійснити підготовку приміщень і територій, забезпечити дотримання правил техніки безпеки, охорони праці учасників під час проведення олімпіад та наявність медичного працівника.
  3. Контроль за виконанням покласти на заступника начальника управління Сум І.М.

 

В.о. начальника управління освіти і науки                        І.М.Сум

 

Литвинюк Галина Іванівна, 40 09 84,

Сеньків Володимир Михайлович, 52-19-58

 

 

 

Додаток  1

до  наказу  управління освіти і науки ТМР

 від 09.10.2019 р. № 360

 СКЛАД ОРГКОМІТЕТУ ТА ЖУРІ

І (міжшкільного) та заочного етапу Всеукраїнських  учнівських олімпіад

з базових навчальних дисциплін

 

Гнатюк Ю.В. – ТКМЦ, голова оргкомітету             

Члени оргкомітету:                                          

Ковальчук Л.М. – ТКМЦ

Козловська Л.П. – ТКМЦ

Кульчицбка О.М. – ТКМЦ

Несмашна Г.Є. –ТКМЦ

Сеньків В.М. –ТКМЦ

Трофимчук А.В. - ТКМЦ

Фролова В.С. –ТКМЦ

Фірман Б.М. – ТЗОШ № 18

Шиманська Т.П. – ТЗОШ № 4

Катериняк Т.Б. – ТНВК № 9

Кравчик Г.Я. - ТКГ

 

 

Члени журі з біології:

Беднарчук Т.Ф. – ТЗОШ № 10

Олійник І.В. – ТНВК № 15

Бенч О.В. – ТСШ № 7

Чуха Г.З. – ТЗОШ № 25

Стахурська В.П. – ТЗОШ № 14

Судомир Л.М. – ТСШ № 3

Кульчицька Г.Є. – ТЗОШ № 23

Фічка – Л.Б. – ТЗОШ № 22

Коханівська О.С. – ТЗОШ № 11

Сиротюк С.В. – ТНВК № 6

Лиса Н.С. – ТЗОШ № 4

Каспрук О.Д. –  ТСШ № 17

Бобецька О.Б. – ТЗОШ № 24

Мультан В.С. -  ТЗОШ № 16

Гайда Г.В. -  ТНВК № 6

Члени журі з інформатики:

Семчук А.Я. – ТЗОШ  № 4, голова журі

Члени журі:

Мельничук І.В. – ТУГ

Гнатик І.В. – Школа-колегіум

Новосад О.В. – ТНВК № 9

Серба Н.Р. – ТЗОШ № 10

Затильна Г.Л. – ТЗОШ № 11

Горпинюк О.Б. – ТЗОШ № 16

Чайка Г.А. – ТЗОШ № 16

Муравицька О.В. – ТСШ № 17

Кульматицька О.Р. – ТНВК № 21

Пелішко С.І. – ТЗОШ № 28

 СКЛАД ЖУРІ, ОРГКОМІТЕТІВ, ЕКСПЕРТИ-КОНСУЛЬТАНТИ

ІІ етапу Всеукраїнських  учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін

 З української мови і літератури:

Голова оргкомітету – Гапон Л.О., ТКМЦ

Члени оргкомітету:                                          

Трофимчук А.В. – ТКМЦ

Мацієвська О.В.  – ТНВК № 2

Зазябла Н.А.,ТЗОШ№8

Южин Н.І. –  ТНВК №  9

Антонюк Н. А. – ТЗОШ № 13

Загребельна О. А. – ТНВК№15

Савінцева Л.В. – ТЗОШ № 16

Ковальчук Л.В. – ТЗОШ № 19

Осадчук Н.М. – ТЗОШ № 24

Рудяк О. М. – ТЗОШ № 24

Паньків В.Б. –  ТЗОШ№28

Ващак Л.А. – ТСШ № 29

Експерти-консультанти:

Вовк І.Є.– ТНВК № 15

Дідух А. ТУГ

Островська Н.М. ТЗОШ№21

 

Бачинська Г.М. – доктор філологічних наук,  ТНПУ (за згодою), голова журі

Члени журі:

Слюзар Г.Р. – ТУГ

Підручняк О.П. – ТКГ

Парацій Л.М. – Школа-колегіум

Марусин Г.І. – ТНВК № 2

Сагайдак В.З. – ТСШ № 3

Семенець Г.В. – ТЗОШ № 4

Костинська С.Й. – ТСШ № 5

Флешар О.Б. – ТНВК № 6

Козак О.Б. – ТСШ № 7

Бараннікова Г.О. – ТЗОШ № 8

Волинець Г.Г. – ТЗОШ № 10

Григор’єва Л.З. – ТЗОШ № 11

Даценко О.І. – Школа-колегіум

Зарихта О.В. – гімназія «Гармонія»

Яськів Г.Д.  – ТЗОШ № 14

Комащук М. З. – ТСШ № 17

Жизномірська І.І. – ТЗОШ № 18

Федорович Г.Д. – ТЗОШ № 19

Стасіна Н.М. – ТЗОШ № 22

Ножак Л.В. – ТЗОШ № 26

     Мельничук Н.Н.  – ТЗОШ № 28

З математики:

Голова оргкомітету – Соловей О.М., ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Сеньків В.М. – ТКМЦ

Кумановська Н.М. – ТУГ

Стецик Г.П. – ТНВК № 2

Врублевська М.С. – ТЗОШ № 4

Лисобей Л.В. – ТНВК № 6

Базюк Ю. Й. – ТЗОШ № 8

Ваврів Н.Д. – ТНВК № 9

Василюк Ю.З. – Школа-колегіум

Бутковська Г.П. – ТЗОШ № 13

Будь Л.І. – ТНВК № 15

Хоптій З.М. – ТЗОШ № 16

Фарина О.М. – ТЗОШ № 18

Ковч О.С. – ТЗОШ № 19

Орос Н.Т. – ТЗОШ № 21

Ковальчук І.О. – ТЗОШ № 22

Гонта Т.Б. – ТЗОШ № 24

Сарахман Н.О. – ТЗОШ № 26

Королевич А.І. – ТЗОШ № 27

Довбенько І.І. – ТЗОШ № 28

Експерти-консультанти:

Гаук М.М. – ТУГ

Ситник І.В. - ТТЛ

Собко Я.Е. – ТЗОШ № 27

Возна М.С. – ТЗОШ № 23, голова журі

Члени журі:

Ензельт О.П. – ТУГ

Стецик О.С. – ТУГ

Яцкова Т.В. – ТТЛ

Солодка Н.М. – ТТЛ

Козбур Г.Є. – ТТЛ

Штокало Г.Є. – ТСШ № 3

Кулешко В.І. – ТНВК № 6

Ільчук Л.М. – ТСШ № 7

Курганнікова Т.В. – ТЗОШ № 10

Горошко Н.М. – ТЗОШ № 11

Зажерей Г.А. – Школа-колегіум

Юречко Н.М. – ТЗОШ № 16

Білоус Л.С. – ТЗОШ № 16

Тепцова О.М. – ТСШ № 17

Дудар Г.М. -  ТЗОШ № 19

Дзядик М.В. – ТЗОШ № 23

Скибньовська О.Я. – ТЗОШ № 23

Солодченко Л.І. – ТСШ № 29

Дворак Г.Г. – ТСШ № 29

З історії:

Голова оргкомітету – Вівчар А.Д.,  ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Несмашна Г.Є. – ТКМЦ

Кутень О.А. - ТУГ

Козачок Т.В. – ТНВК № 2

Гринда Ю.О. – ТСШ № 3

Матвіїв І.Й. – ТНВК № 6

Бакан Т.С. – ТНВК № 9

Оршак С.В. – ТЗОШ № 11

Сендзюк І.С. – Школа-колегіум

Горулько А.Я. – ТНВК № 15

Стоян Н.Б. – ТВШ

Казаєва Н.А. – ТЛ № 21СМШ

Рудик М.З. – ТЗОШ № 22

Чечота Г.Р. – ТЗОШ № 24

Карпик С.М. – ТЗОШ № 24

Чаус А.С. – ТЗОШ № 25

Литвинчук О.В. – ТЗОШ № 27

Чубара М.Т. – ТСШ № 29

Експерти-консультанти:

Оршак О.Ю. – ТЗОШ № 20

Вовк Ю.Й. – ТЗОШ  № 16

Лихачинська І.І.– ТНВК № 6

Бармак М.В.  – ТНПУ ім. В.Гнатюка, голова журі (за згодою)

Члени журі:

Томашевська Л.А. – ТУГ

Курилович Г.В. – ТСШ № 3

Коваль С.В. – ТСШ № 5

Чорна Г.І. – ТСШ  № 7

Бачинська І.К. – ТЗОШ № 8

Чернецька І.В. – ТЗОШ № 11

Вовк Г.В. – ТЗОШ № 14

Лесечко Ю.Ф. – ТСШ № 17

Схаб О.І. – ТЗОШ №18

Коваль В.Б. – ТЗОШ № 19

Краснопольська Р.А. – ТЗОШ № 22

Матвіїв Н.Л. – ТЗОШ №23

Сидор Н.В.. – ГГ

Мигас М.І. – ТЗОШ № 26

Бойко Т.В. – ТТЛ

Гуменна І.Л. – ТСШ № 29

 

 

З географії:

Голова  оргкомітету – Вітрук О.М., ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Несмашна Г.Є.  – ТКМЦ

Осадчук  Л.Б. – Школа-колегіум

Бердей О.В. - ТСШ № 3

Микитюк О.В. – ТЗОШ №11

Когут М.З. - ТЗОШ № 6

Самагала І.В. - ТНВК № 21

Гузанова І.О. - ТНВК № 4

Легка О.В. - ТЗОШ № 25

Данилів М.Є. - ТЗОШ № 22

Бречко М.І. - ТЗОШ № 29

Кузь В.М. –ТСШ №7

Карпюк Н.В. - ТНВК № 30

Експерти-консультанти:

Галас О.А . - ТЗОШ № 4

Губар Т.В.  - ТСШ №7

Макаровська Г.І. - ТЗОШ №24

Вавринів Л.А. – ТЗОШ № 28, голова журі

Члени журі:

Купчак Л.Г. – ТЗОШ №11

Лукашова В.В. ‒ ТНВК №6

Балан Г.М. – Г «Гармонія»

Слотюк В.М. - ТСШ №3

Федоруц М.В.  – ТЗОШ №4

Вітяк Л.В.  - ТЗОШ №19

Водовіз О.В. – ТНВК № 9

Мельник О.М.-ТЗОШ №27

Тарасова Л.Б - ТЗОШ №10

Ромасишин Г.П.– ТНВК № 2

Чотарі Н.П. - ТЗОШ №16

Ковальчук Л.О. - ТСШ № 17

Насипана М.Г.  - ТЗОШ № 20

Сампара О.В.  - ТУГ

Боднарчук М.Б.  - ТТЛ

Мариняк Н.О. ‒ ТЗОШ № 28

Савчук О.Ф. – ТСШ № 15

З біології:

Голова  оргкомітету – Козловська Л.П., ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Трофимчук А.В. – ТКМЦ

Сопівник Г.Я. – ТУГ

Лиса Н.С. – ТЗОШ № 4

Радкевич М.М. – ТСШ № 5

Сиротюк С.В. – ТНВК № 6

Кічурчак Е.І. – ТЗОШ № 8

Кицкало Г.Р. – ТНВК № 9

Стець Л.Б. – ТЗОШ № 10

Савка О.З. – «Школа-колегіум»

Мозіль М.П. – ТЗОШ № 19

Васусь Л.І. – ТЗОШ № 20

Карпунь Н.В. – ТНВК № 30

Чорнописький С.Є. – ТТЛ

 

Експерти-консультанти:

Дудас М.В. – ТНВК № 2

Кицкало  - ТНВК № 9

Стецюк Л.Р. ‒ ТЗОШ № 22

 

Міщук Н.І. – ТНПУ ім. В.Гнатюка,

голова журі (за згодою)

Члени журі:

Судомир Л.М. – ТСШ № 3

Гайда Г.В. – ТНВК № 6

Бенч О.В. – ТСШ №7

Катериняк Т.Б. – ТНВК № 9

Беднарчук Т.Ф. – ТЗОШ № 10

Коханівська О.С. – ТЗОШ № 11

Вавричук Т. М. – ТЗОШ № 13

Стахурська В.П. – ТЗОШ № 14

Олійник І.В. – ТНВК № 15

Мультан В.П. – ТЗОШ № 16

Каспрук О.Д. ‒ ТСШ № 17

Фірман Б.М. – ТЗОШ №18

Заворська О.А. – ТНВК №21

Фічка Л.Б. – ТЗОШ № 22

Курило С.М. – ТЗОШ № 24

Дем’янчук І.М. – ТЗОШ № 26

Берестецька Л.М. – ТЗОШ № 28

Табака О.А. – ТСШ № 29

 Банах С.В. – Гімназія «Гармонія»

З фізики:

Голова  оргкомітету – Соловей О.М., ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Несмашна Г.Є. – ТКМЦ

Іздебська Н.С. – ТНВК № 2

Бутрин О.Б. – ТНВК № 6

Беднарчук М.Й. – ТЗОШ № 8

Романів Т.В. – ТСШ № 3

Семчишин Т.С. – ТЗОШ № 10

Сівозад І.В. – ТЗОШ № 11

Ларва Н.Б. – ТНВК № 15

Безкоровайний Р.І. – ТЗОШ № 18

Гарко Л.В. – ТЗОШ № 20

Марущак З.М. – ТНВК № 21

Лящук З.Д. – ТСШ № 7

Луцик С.Л. - ТЗОШ № 24

Шандрук Т.А. – ТПЛ

Стахів М.Л.. – ТЗОШ №25

Оверко О.І. – ТНВК № 9, голова журі

Члени журі:

Киричук Н.В. – ТУГ

Бойко Н.З. – ТТЛ

Дворницька Г.І. – ТТЛ

Орлова Н.Б.  – ТСШ № 3

Врублевський Н.С. – ТЗОШ № 4

Сусла Н.Б. – ТЗОШ № 16

Литвинко О.П. – ТЗОШ № 26

Слободян О.Г. – ТЗОШ № 28

Іванова Л.П. – ТСШ № 29

Іваницька Л.Я. – ТСШ № 29

Остапп’юк С.І. – ТСШ № 7

Експерти-консультанти:

Гандзій Р.Я. – ГГК

Гайдамака М.С. – ТСШ № 17

Нагаченко М.А. – ТЗОШ № 28

З астрономії:

Голова  оргкомітету – Соловей О.М.,  ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Гнатюк Ю.В. – ТКМЦ

Шандрук Т.А. – ТТЛ

Чорномаз О.З. – ТЗОШ № 11

Бойко Р.Я. – ТЗОШ № 19

Стахів М.Л.. – ТЗОШ №25

Дідух О.Ю. – ТЗОШ № 26

Ворощук Н.М. – ТНВК № 30

Експерти-консультанти:

Кравчишин А.Т. – ТСШ № 5

Головіна С.А. – ТЗОШ № 24

Плисюк Б.В. – ТЗОШ № 27, голова журі

 

Члени журі:

Ремез Г.А. – ТУГ

Ензельт О.М. – ТНВК № 6

Гайдамаха М.С. – ТСШ № 17

Безух М.І. – ТЗОШ № 23

Бойко Н.З.- ТТЛ

 

З англійської мови:

Голова  оргкомітету – Турчин О.М.,  ТКМЦ

 

Члени оргкомітету:

Гнатюк Ю.В. – ТКМЦ 

Сеньків В.М. – ТКМЦ

Гудима І.М. – ТУГ

Король Г.В. - ТКГ

Грех Т.М. – ТНВК № 2

Білоус Г.Б. – ТНВК № 2

Стецюк О.Ф. – ТСШ № 3

Лазарук Ю.В. – ТЗОШ №4

Лесишин Н.Л.  – ТСШ № 5

Катола А.І. – ТНВК № 6

Литвин І.В. – ТСШ №7

Слободян О.О. - ТЗОШ № 8

Напасна К.Л. – ТНВК ШЕЛ №9

Білецька Н.М. – ТЗОШ №10

Куцан І.А. – ТЗОШ № 11

Вишневська С.В. – школа-колегіум

Романів О.І. – ТЗОШ №14

Ожогань У.М. – ТНВК № 15

Ткачук Т.І. – ТНВК №15

Сампара Н.В. - ТЗОШ № 16

Гербут Т.Я. - ТСШ № 17

Махова М.С. – ТЗОШ №18

Пашинська Н.М. – ТЗОШ № 19

Ратушна Т.М. – ТЗОШ №19

Швалюк І.Б. – ТЗОШ №20

Кулина О.В. – ТЗОШ №22

Харковська А.Ю. -   ТЗОШ № 23

Гнатюк Л.В. – ТЗОШ №28

 

Експерти – консультанти:

Погоріла О.І.  - ТСШ № 5               

Костюк Г.М. - ТСШ № 7

Каразія І.Ю. – ТЗОШ № 24

                                                                                       

           

          

 

Задорожна І.П. – ТНПУ, голова журі (за згодою)

 Члени журі:

Романко Т.О. – ТНПУ (за згодою)

Нацюк М.Б. – ТНПУ (за згодою)

Дацків О.П. – ТНПУ (за згодою)

Серняк О.М. - ТНПУ (за згодою)

Бабій Л.Б. - ТНПУ (за згодою)

Шонь О.Б. - ТНПУ (за згодою)

Чорній Р.П. – ТНПУ (за згодою)

 Теремчук І.В. - ТУГ

 Марець І.М. – ТУГ

 Холоденко Т.В. – ТКГ

 Єлфімова С.В. – ТКГ

 Мамрош А.А. – ТКГ

 Сікора Г.В. - ТКГ

 Василишин З.В. – ТНВК №2

 Прокопів А.М. – ТСШ №3

 Дідик О.В. – ТСШ №3

 Слободян Л.О. - ТСШ № 3

 Гречкосій І.Є.– ТСШ № 3

 Васько О.І. - ТСШ № 3

 Лапчук І.В. – ТЗОШ №4

 Славська О.Л. – ТСШ №5

 Хміляр М.З. – ТСШ №5

 Довгошия О.П. – ТСШ № 5

 Заверуха Н.Б. - ТСШ № 5

 Кашуба Н.Б. - ТНВК № 6

 Купецька О.П. – ТНВК №6

 Ігнатушко І.І. – ТСШ №7

 Ярощук І.Д. – ТСШ №7

 Денека З. З. - ТЗОШ № 8

 Чайка Т.Л. - ТНВК № 9

 Дідух Р.Ю. – ТЗОШ №10

 Бринь А.В. - ТЗОШ № 11

 Шафранська О.В. - ТЗОШ № 11

 Слотюк О.В. - Школа-колегіум

 Аксак О.Є. - ТЗОШ № 13

 Павшок Г.С. – ТЗОШ № 13

 Чміль М.М. – ТЗОШ № 14

 Катрук О.Ф. – ТЗОШ № 14

 Крива Ю.М. – ТЗОШ №15

 Гордій Л.І. – ТЗОШ №16

 Собчак Н.Р. – ТЗОШ №16

Гнатюк Н.Л. – ТСШ №17

Трач О.Р. - ТЗОШ № 18

Кузів Г.І. - ТЗОШ № 19

Попович Н.Б. - ТЗОШ № 22

Головацька М.І. – ТЗОШ №22

Деревінська Т.Б. - ТЗОШ № 23

Голуб І.Я. - ТЗОШ № 24

Чупровська Н.О. –ТЗОШ №26

Галабіцька Н.В. – ТЗОШ № 27

Борищук О.Я. - ТЗОШ № 28

Бахурська Н.В. - ТСШ № 29

Білоус С.В. – ТСШ №29

Бондаренко О.Б. - ТСШ № 29

Дзюба І.В. – ТСШ №29

З німецької мови:

Голова  оргкомітету – Турчин О.М., ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Сеньків В.М. – ТКМЦ

Остапенко С.В. – ТКГ

Рибій О.Я. – ТСШ №7

Татусь Т.В. – ТЗОШ №8

Гусак О.С. – Школа-колегіум,

Лещук Г.І. – ТЗОШ №13

Вовк Н.Б. – ТСШ №17

Вербіцька Н.Я. – ТСШ №17

Геляс І.І. - ТЗОШ № 20,

 

Експерти – консультанти:

Василишин М.П. – ТСШ № 17

Гнатишин Г.Л. – ТЗОШ №27,

Гудима О.М. – ТСШ № 17

 

Маєвська  Л.І. – ТНПУ ім. В.Гнатюка, голова журі (за згодою)

Члени журі:

Деркевич Н. А. - ТНПУ (за згодою)Ломакович В.Я. - ТНПУ (за згодою) Рокіцька Н.В. - ТНПУ (за згодою) Пеляк О.М. - ТНПУ (за згодою)Притолюк С.А. - ТНПУ (за згодою)

Ятчук М.А. – Гімназія «Гармонія»

Бойко І.Л. - ТСШ № 3,

Дурай О.Д. - ТСШ № 5,

Мариніна О.І. -  ТСШ № 5,

Стасишин О.З. – ТСШ №7

Крушельницький О. Р. - ТСШ №17,

Максимишин О.І. - ТСШ № 17,

Колибабюк М.К. – ТСШ № 17,

Ломакіна М. Я. - ТСШ № 29,

Рейтор М.В. - ТКГ

З французької мови:

Голова  оргкомітету – Трофимчук А.В. - ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Грабовська З.Я.  – ТУГ

Сагайдак К.О. – ТСШ № 3

Краса Г.В. – ТЗОШ № 11

Василик О. М. – ТЗОШ № 19          

Експерти – консультанти:

Струнь О.Я. - ТЗОШ № 18

Цар З.В. – ТСШ №7

Шуст Г.І. - ТУГ

Бубняк Р.А. –ТНПУ, голова журі (за згодою)

Члени журі:

Пежинська О.М. – ТНПУ (за згодою)

Бабій О.Г. – ТУГ

Панюс С.В. – ТУГ

Шуст Г.І. - ТУГ

Нагорна Н.В. – ТСШ № 3

Сисак І.С. ‒ ТСШ № 3

Тулай Г.Т. – ТСШ № 7

Матлак Л.І. – ТЗОШ № 19

З хімії:

Голова  оргкомітету – Тарас Н.І.,  ТКМЦ 

Члени оргкомітету:

Гнатюк Ю.В. – ТКМЦ

Згурська  С.Б. – ТНВК №2

Ткачук  Л.М. – ТСШ № 5

Моліцька  А.Л. – ТНВК № 6

Попович  Ю.С. – ТЗОШ №4

Павлюк  Т.П. –ТЗОШ № 10

Демків Н.І. – ТЗОШ № 11

Насипана О.В. – Школа-колегіум

Михальська  В.В. –ТСШ №3

Сторож  М.Р. –ТЗОШ № 22                           Шкіра  В.В.-   ТЗОШ №23

Кайда  О.В. – ТЗОШ № 25

Шинкар Н.В. – ТЗОШ №26              

Катрук  Н.І. – ТЗОШ № 16

Експерти – консультанти:

Іщенко О.К. ТСШ №3

Вишневська  А.П.- ТЗОШ №13

Биць Т.В. - ТКГ

Барановський В.С. –ТНПУ ім. В.Гнатюка,  голова журі (за згодою)

Члени журі:

 Мартинюк  Г.В.- ТУГ

Вишневська Л.П. – ТНВК № 6

Переяславська   С.С. – ТСШ №7

Ратинська  Л.Г. – ТЗОШ № 13

Грицюк  Т.В. –ТНВК №15

Більчук  Л.С.– ТТЛ

Бугера  Л.І. ТЗОШ №16           

Каспрук  О.Д. –ТСШ №17

Надоба  Г.П. – ТЗОШ №19                                             Нірода   Г.В .- ТЗОШ № 26

Фімляр Н.Я. – ТЗОШ №  27

Стеців Г.А. – ТЗОШ № 28

Романишин  Т.В. – ТСШ № 29

 

З інформатики:

Голова  оргкомітету – Соловей О.М., ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Сеньків В.М. – ТКМЦ

 Панчук Н.М. – ТНВК № 2

Дмитрик Г.В. – ТНВК №  9

Цимбала – Л.С. – ТЗОШ № 11

Солтис О.Р. – ТЗОШ № 13

Зелінка А.В. – ТЗОШ № 14

Михайлишин О.В. – ТЗОШ № 18

Експерти – консультанти:

Івасюк Г.І. _ ТЗОШ № 4

Крамар М.П. – ТСШ № 5

Телекова Н.П.  – ТЗОШ № 28

Семчук А.Я. – ТЗОШ  № 4, голова журі

Члени журі:

Мельничук І.В. – ТУГ

Новосад О.В. – ТНВК № 9

Серба Н.Р. – ТЗОШ № 10

Затильна Г.Л. – ТЗОШ № 11

Солтис О.Р. – ТЗОШ № 13

Гнатик І.В. - Колегіум

Горпинюк О.Б. – ТЗОШ № 16

Чайка Г.А. – ТУГ

Муравицька О.В. – ТСШ № 17

Кульманицька О.Р. – ТНВК № 21

Пелішко С.І. – ТЗОШ № 28

З екології:

Голова оргкомітету – Козловська Л.П., ТКМЦ  

Члени оргкомітету:

Трофимчук А.В. – ТКМЦ

Васусь Л.І. – ТЗОШ № 20

Макар І.М. – ТЗОШ № 22

Проців С.В. – ТЗОШ № 26

Карпунь Н.В. – ТНВК № 30

Чорнописький С.Є. – ТТЛ   

Експерти – консультанти:

Стець Л.Б. – ТЗОШ № 10

Гнатович І.Б. – ТЗОШ № 23

Поліщук Л.В. – ТЗОШ № 24

 Бригідир А.З. – ТЗОШ №11, голова журі

 

Члени журі:

Дудас М.В. – ТНВК № 2

Лиса Н.С. – ТЗОШ № 4

Радкевич М.М. – ТСШ № 5

Сиротюк С.В. – ТНВК № 6

Катериняк Т.Б. – ТНВК № 9

Фірман Б.М. – ТЗОШ № 18

Заворська О.А. – ТНВК № 21

Чуха Г.З. – ТЗОШ № 25

Берестецька Л.М. – ТЗОШ №28

З правознавства:

 

Голова  оргкомітету – Вівчар А.Д., ТКМЦ

Члени оргкомітету:                                           

Сеньків В.М.  – ТКМЦ

Прокопчук С.А. – ТНВК № 2

Сидор Н.В. – ГГ

Зозуляк С.В. – ТНВК № 6

Сидор М.М. – школа-колегіум

Якимчук В.З. – ТЗОШ № 10

Вирста О.В. – ТЗОШ № 16

Цибульська М.В. – ТЗОШ № 19 

Чижевська О.І. – ТЗОШ № 20

Бубенко О.В. – ТЗОШ №28

Чарнош В.Б. – ТКГ

Цибульська К.А. – ТНВК №30

Качунь М.І. –ТНВК № 9

Заставна О.П.  –  Галицький коледж             ім. В.Чорновола, голова журі (за згодою)

 Петкова О.С. – ТЗОШ № 4

Ящишин Г.З. – ТНВК ШПЛ № 2

Морозюк Г.С. – ТСШ № 3

Рилова Г.В. – ТЗОШ № 4

Папроцька С.В. – ТНВК № 9

Шульгіна В.В. – ТЗОШ № 10

Човник Я.Б. – ТЗОШ № 13

Кушпінська Г.П. – ТЗОШ № 16

Сич Н.І. – ТСШ № 17

Мадараш М.В. – ТЗОШ № 18

Іваник М.Д. – ТЗОШ № 20

Кулик Н.О. – ТЗОШ № 26

Кульчицька Т.В. – ТСШ № 7

Експерти-консультанти:

Рудик  М.С. – ГГК

Тарноруда О.П. – ТНВК ШЛ № 6

Конвай Л.В. – ТЗОШ № 23

З трудового навчання (хлопці):

 

Голова оргкомітету – Репіленко Л.Л., ТКМЦ

Члени оргкомітету:                                           

Трофимчук А.В.  – ТКМЦ

Петрик Б.М. – ТЗОШ № 29 (11 кл.)

Атаманчук М. С. - ТЗОШ № 25 (11 кл.)

 Каплун В. В. - ТЗОШ№2 (11 кл.)

Вітяк Р. В. – ТЗОШ №19 (11 клас)

Шинкарук В. М. - ТЗОШ № 24 (11 кл.)

Кадиков С.Г. - ТЗОШ № 28 (9 кл.)

Марцинюк Р. Д.-ТНВК №6 (9 кл.)

Мудрий В. С. - ТЗОШ№17 (9 кл.)

Кім І. В. - ТЗОШ № 10 (9 кл.)

Експерти-консультанти:

Паляниця В. І. – ТЗОШ № 16

Марцинюк Р. Д. – ТЗОШ № 27

Гоменюк О. І. – ТЗОШ № 26

Видойник М. С..– ТЗОШ №20, голова журі

 

Члени журі:

Головацький Б.М. - ТЗОШ №5 (11 кл.)

Кульчицький М. С.. – ТЗОШ № 23 (11 кл.)

Бомок А. Я.  - ТСШ № 7 (11 кл.)

Сірант В. Т.  - ТНВК № 9  (11 кл.)

Музика О.Ю. – ТЗОШ № 22 (9 кл.)

Вовчишин О.І. – ТЗОШ № 28 (9 кл.)

Плотніков О. Л.  - ТНВК № 19 (9 кл.)

Дзядик Я. В. - ТЗОШ № 27 (9 кл.)

 

З трудового навчання (дівчата):

 

Голова оргкомітету – Репіленко Л.Л., ТКМЦ

Члени оргкомітету:

Трофимчук А.В.  – ТКМЦ

Івахів І. В. – ТЗОШ №  28 (9кл.)

Несін Ю. С. –ТЗОШ №17 (9кл.)

Бацула Н. В. –школа-колегіум (9 кл.)

Уруська Н. В. – ТЗОШ № 10 (11 кл.)

Кулеша О. М.- ТЗОШ № 14 (11 кл.)

Паляниця Н. В. -  ТЗОШ № 19 (11 кл.)

Садовська Н. М.  - ТЗОШ № 23 (11кл.)

Корчевська І. Я.– ТЗОШ № 29 (11 кл.)

Експерти-консультанти:

Скібньовська Г. Б.– ТЗОШ № 17

Дзюбановська С. Я.– ТСШ № 16

Шушкевич А. Ф. – ТЗОШ № 11

Яворська О. М.. – ТНВК № 21, голова журі

 

Члени журі:

Іващук В. В. – ТСШ № 7 (9кл.)

Андрушків С.В. - ТЗОШ № 24 (9кл.)

Плюсквік О. Є. - ЗОШ № 22 (9кл.)

Поворозник О. Б. –ТЗОШ № 8 (9кл.)

Новосад Л.Л..  - ТЗОШ № 26 (11кл.)

Левенець Н. Г.– ТЗОШ № 4 (11 кл.)

Захарчук Е. О. – ТНВК № 9 (11 кл.)

Коник С. Г. – ТЗОШ №29 ( 11 кл)

 

З інформаційних технологій:

 

Голова оргкомітету – Соловей О.М., ТКМЦ

Члени оргкомітету:                                           

Несмашна Г.Є. – ТКМЦ

Михайлинин О.І. – ТКГ

Солтис О.Р. – ТЗОШ № 13

Зелінка А.В. – ТЗОШ № 14

Чайка Г.А. – ТУГ

Теребус Л.В. – ТЗОШ № 20

Березовська Л.О. – ТЗОШ № 22

Грім М.Є. – ТЗОШ № 24

Карась Г.Г. – ТЗОШ № 26

Кекот С.І. – ТВШ

Експерти-консультанти:

Івасюк Г.І. – ТЗОШ № 4

Шост Д.М. – ТЗОШ № 16

Шидловський С.М. – ТЗОШ № 27

Семчук А.Я. – ТЗОШ № 4, голова журі

Члени журі:

Мельничук І.В. – ТУГ

Величенко Н.І.. – ТСШ № 3

Серба Н.І. – ТЗОШ № 10

Затильна Г.Л. – ТЗОШ № 11

Горпинюк О.Б. – ТЗОШ № 16

Чайка Г.А. – ТУГ

Муравицька О.В. – ТСШ № 17

Пелішко С.І. – ТЗОШ № 28

Кульманицька О.Р. – ТНВК № 21

Новосад О.В. – ТНВК № 9

Гнатик І.В. – школа-колегіум

 

З економіки:

 

Голова оргкомітету – Вітрук О.М., ТКМЦ

Члени оргкомітету:                                           

Сеньків В.М. – ТКМЦ

Балан М.В. - ТЗОШ № 24

Царик Л.В. - ТНВК № 9

Носихіна Л.М. - ТЗОШ № 26

Кадуліна І.Б. - ТСШ № 5

Експерти-консультанти:

Бердей О.В. – ТСШ № 3

Галас О.А. – ТЗОШ № 4

Клапоущак І.Г. – Педагогічний ліцей, голова журі

Члени журі:

Чотарі Н.П. – ТЗОШ № 16

Легка О.В. – ТЗОШ № 25

Бай О.Б. - ТУГ

Дідич О.І. - ТЗОШ № 13

Антонюк С.М. - ТЗОШ № 19

Мельник О. М. – ТЗОШ № 27

Меленчук О.В. - ТЗОШ № 24

З образотворче мистецтво:

 

Голова оргкомітету – Федун Г.П., ТКМЦ

Члени оргкомітету:                         

Трофимчук А.В.  – ТКМЦ

Гаргура Г.С. – ТСШ № 5

Зелінка У.С. – ТЗОШ № 14 ім.Б. Лепкого

Філь К.Д. – ТСШ № 3

Фугель С.Б. – ТНВК № 9

Рибчак Н.А. – ТНВКШМЛ № 15

Пілюкова О.В. –  ТЗОШ № 27 ім. В.Гурняка

Мийник Т.Р. – ТЛ№21-СМШ ім.І.Герети

Тарасова Н.С. – ТЗОШ № 13

Експерти-консультанти:

Осіпова Т.А. – ТЗОШ № 10

Шумило В.М. – ЦДТЮ

Вольська С.О. – ТНПУ ім. В. Гнатюка (за згодою)

Маркович М.І. – ТНПУ ім. В.Гнатюка, голова журі (за згодою)

 

Члени журі:

Удін Є.Т. - заслужений художник України (за згодою)

Поворозник Л. – художник (за згодою)

Поворозник В.П. - художник (за згодою)

Кафтан М.З. – художник (за згодою)

Кізілова Г.О. – ТЗОШ № 4

Безкоровайна І.В. – ТЗОШ № 16

Питель Н.С., викладач рисунку, голова циклової комісії дизайну Галицького коледжу

ім. В.Чорновола

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/11-7730 від 23 серпня 2019 року

Органи управління освітою обласних
та Київської міської державних адміністрацій

Заклади післядипломної педагогічної освіти

Про умови та порядок проведення
всеукраїнського конкурсу
 «Учитель року- 2020»

Шановні колеги!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.06.2019 № 798 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020», рішення центрального організаційного комітету всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020» (протокол № 01 від 12.08.2019) надсилаємо умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020».

Просимо довести інформацію до відома педагогічних працівників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Наголошуємо, що участь вчителів у конкурсі є добровільною.

Звертаємо увагу на забезпечення прозорості й відкритості конкурсних випробувань першого та другого турів, висвітлення перебігу конкурсу на сайтах органів управління освітою, методичних установ.

Документи конкурсу та інформація про перебіг третього туру розміщуються на офіційній сторінці конкурсу (http://mon.gov.ua/ua/tag/uchitel-roku).

Додаток: на 16 арк.

З повагою
заступник Міністра                      Вадим Карандій

 

 

НАКАЗ

 

03.04.2019                                                                                                               № 136

 

 

 

Про підсумки відкритого міського конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій «БАЙТ»

 

Згідно з наказом управління освіти і науки від 11.03.2019р. № 93, "Про проведення відкритого міського конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій «Байт»" та плану масових заходів КЗ ТМР «СЮТ» 30-31 березня 2019 року на базі КЗ ТМР «СЮТ» проведений відкритий міський конкурс учнівської молоді «БАЙТ».

У конкурсі взяли участь 62 учасники – учні із 12-ти шкіл міста (№№ 3, 4, 11, 16 ім. В.Левицького, 19, 22, 23, 24, 25, 26 ім. Дмитра Заплітного,), учні ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого», ТНВК ЗШ-економічний ліцей №9 ім. Іванни Блажкевич, Галицького коледжу ім. В.Чорновола, гімназії «Гармонія», ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму», Тернопільського технічного ліцею, учні відокремленого структурного підрозділу Золочівський коледж (поза конкурсом), вихованці КЗ ТМР «Станція Юних Техніків».

 

У номінації "Офіс-менеджмент" високий рівень знань, умінь і навичок у використанні програм пакету Microsoft Office продемонстрували:

у молодшій віковій категорії :

Сагайдак Назар, вихованець КЗ ТМР «Станція юних техніків»,

Нагорний Артур, учень ЗШ №4,

Співак Матвій, учень ЗШ №19,

у старшій віковій категорії :

Озіранець Алла, учениця Галицького коледжу,

Потіха Андрій, учень ЗШ №22,

у молодіжній віковій категорії :

Чернявська Вікторія, учениця ТВПУ сфери послуг та туризму,

Орищак Богдан, учень Галицького коледжу.

 

У номінації "Комп’ютерна графіка і дизайн" високий рівень знань, умінь і навичок у використанні графічного редактора Adobe Photoshop продемонстрували:

у молодшій віковій категорії :

Матвійчук Оксана, вихованка КЗ ТМР «Станція юних техніків»,

Волянський Владислав, учень ЗШ №4,

у старшій віковій категорії :

Мельник Анна, учениця ЗШ №24,

Мощук Максим, учень ЗШ №9,

Дробот Ілля, учень ЗШ №22,

у молодіжній віковій категорії :

Парій Владислав, учень Галицького коледжу,

 

У номінації "WEB-дизайн", як при виконанні конкурсних завдань, так і при виконанні домашнього завдання, високий рівень знань, умінь і навичок при створенні web-документів продемонстрували:

у старшій віковій категорії :

Штекля Максим, учень ЗШ №22,

Голуб Вадим, учень ЗШ №16,

Сухарський Максим, учень ЗШ №16,

у молодіжній віковій категорії :

Касперська Лілія,  учениця Галицького коледжу,

Рутило Богдан, учень Школи-колегіуму.

 

У номінації "Програмування", як при виконанні конкурсних завдань, так і при виконанні домашнього завдання, високий рівень знань, умінь і навичок у написанні комп’ютерних програм продемонстрували:

у молодшій віковій категорії :

Половчук Павло, учень ЗШ №22,

у старшій віковій категорії :

Коверський Володимир, вихованець КЗ ТМР «Станція юних техніків»,

Коник Тарас, учень ЗШ №22,

у молодіжній віковій категорії :

Безруков Олександр, учень Галицького коледжу.

Виходячи з вищевказаного,

 

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити протоколи конкурсу.
  2. Визнати переможцями міського конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій “БАЙТ" та нагородити їх грамотами управління освіти і науки Тернопільської міської ради:

«Офіс-менеджмент»:

у молодшій віковій категорії :

I місце – Сагайдака Назара, вихованця КЗ ТМР «Станція юних техніків»,

«Комп’ютерна графіка і дизайн»:

у старшій віковій категорії :

I місце – Мельник Анну, ученицю ЗШ №24,

у молодіжній віковій категорії :

I місце – Парія Владислава, учня Галицького коледжу,

«WEB-дизайн»:

у старшій віковій категорії :

I місце – Штеклю Максима, учня ЗШ №22,

у молодіжній віковій категорії :

I місце – Касперську Лілію, ученицю Галицького коледжу,

 

  1. Нагородити грамотами управління освіти і науки Тернопільської міської ради керівників, за підготовку призерів конкурсу «Байт» (1-ші місця):

Матвійчука Андрія Мироновича (Станція юних техніків),

Грома Михайла Євгенійовича (ЗШ №24),

Кульчинську Наталю Зіновіївну (Галицький коледж),

Плюсквік-Баран Юлію Тарасівну (ЗШ №22),

Чубей Олександру Орестівну (Галицький коледж).

 

  1. Нагородити Грамотою управління освіти і науки Тернопільської міської ради за організацію, підготовку та належне проведення конкурсу «БАЙТ-2019» завідувача методичним відділом КЗ ТМР «Станція юних техніків» Матвійчука Андрія Мироновича.
  2. Контроль за виконанням наказу покласти на головного інспектора з позашкільної роботи відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти Заблоцьку О.І..

 

Начальник управління                                                                         О. П. Похиляк

 Заблоцька Ольга Ігорівна             528856

Ковальчук Олег Степанович        269741

НАКАЗ

 01.04.2019                                                                                                                         № 133

 Про проведення

літературно-мистецького конкурсу

«ТЕРНОслов – 2019»

 

Відповідно до плану роботи Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу на 2018-2019 н.р., з метою пошуку талановитої та креативної учнівської та студентської молоді, дітей дошкільного віку; розвитку літературних, художньо-мистецьких здібностей дітей; підтримки молодих талановитих українських поетів прозаїків, драматургів, юних любителів мистецтва; популяризації творчості українських письменників, художників; виховання високоморальних, національно свідомих патріотів України, поваги  до  української мови, художнього слова, традицій свого народу; підвищення рівня мовної та мистецької освіти в Україні

 НАКАЗУЮ:

 Провести у 2018-2019 навчальному році літературно-мистецький конкурс «ТЕРНОслов-2019».

  1. Директорам ЗДО, ЗЗСО, ЗПО:
    • Довести до відома учнів і педагогів:

2.1.1.Положення літературно-мистецького конкурсу «ТЕРНОслов – 2019» (додаток 1);

2.1.2. Склад Оргкомітету конкурсу (додаток 2);

2.1.3. Склад Журі Конкурсу (додаток 3);

2.1.4. Склад Експертів Конкурсу (додаток 4).

  • Взяти до уваги:
    • Заявки на участь у номінаціях «Живопис», «Графіка», «Комікс» надіслати на

e- mail 3194879@ukr.net Федун Галині Павлівні до 15.05.2019 року за поданим зразком (додаток 5).

  • Роботи учасників у номінаціях «Живопис», «Графіка», «Комікс» принести до 15.05.2019 року в каб.41 управління освіти і науки Тернопільської міської ради (бульв. Шевченка, 1).
  • Заявки на участь у номінаціях «Проза», «Поезія», «Сценарій», «Ідея!», «Краща книга ТЕРНОслову - 2019» надіслати на e-mailirma21@i.ua Мацко Ірині Олександрівні до 31.08.2019 року (додаток 5).
  • Роботи учасників у номінаціях «Проза», «Поезія», «Сценарій», «Ідея!», «Краща книга ТЕРНОслову-2019» приймаються в міських бібліотеках Тернополя з позначкою «На конкурс «ТЕРНОслов».

   Електронний варіант літературної конкурсної роботи («Проза», «Поезія»,   «Сценарій», «Ідея!» «Краща книга ТЕРНОслову-2019» надіслати на e-mail irma21@i.ua

   Особливості подачі робіт у номінації «Краща книга ТЕРНОслову-2019» висвітлено в Положенні.

  • Із питань організації та проведення конкурсу в номінаціях «Живопис», «Графіка», «Комікс» звертатися до Федун Галини Павлівни (097 319 48 79);

у номінаціях «Проза», «Поезія», «Сценарій», «Ідея!», «Краща книга ТЕРНОслову - 2019»  – до Мацко Ірини Олександрівни (0961252137) або у міські бібліотеки Тернополя.

  1. Контроль за виконанням даного наказу покласти на директора Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Литвинюк Г.І.

 

Начальник управління                                                                                           О.П.Похиляк    

 Федун Галина Павлівна 25 48 90     

  Додаток № 1

до наказу управління освіти і науки ТМР

від 01.04.2019 року № 133      

 Положення про літературно-мистецький конкурс «ТЕРНОСЛОВ – 2019»

 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цим Положенням регулюється процедура проведення літературно-мистецького конкурсу «ТЕРНОслов» (далі Конкурс).

1.2. Організаторами Конкурсу є Тернопільська міська рада, управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу (ТКМЦ НОІМ), управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, Тернопільська міська централізована бібліотечна система (ЦБС), креативна студія «ІРИска»,  творчо-мистецька група «Євген Удін і Компанія», Тернопільське міське об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

  1. МЕТА КОНКУРСУ

Метою Конкурсу є пошук талановитої та креативної учнівської та студентської молоді, дітей дошкільного віку; розвиток літературних, художньо-мистецьких здібностей дітей; підтримка молодих талановитих українських поетів прозаїків, драматургів, юних любителів мистецтва; популяризація творчості українських письменників, художників; виховання високоморальних, національно свідомих патріотів України, поваги  до  української мови, художнього слова, традицій свого народу; підвищення рівня мовної та мистецької освіти в Україні.

  1. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

3.1. В конкурсі можуть брати участь учні закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, студенти закладів професійної та вищої освіти тощо.

Конкурс проводиться у трьох вікових категоріях:

  • 5-10 років
  • 11-14 років
  • 15-20 років
  • У номінації «Книга» вікова категорія необмежна.

Приймаються колективні роботи.

  1. УМОВИ КОНКУРСУ

4.1. Підготовкою та проведенням Конкурсу займається оргкомітет, який  здійснює прийом робіт на участь у конкурсі, проведення рекламної кампанії, нагородження учасників Конкурсу, висвітлення у ЗМІ.

Планується проведення творчих зустрічей, майстер-класів із літераторами, художниками тощо.

4.2. Номінації Конкурсу:

- «Проза»,

- «Поезія»,

- «Сценарій»,

- «Ідея!»

  • «Краща книга ТЕРНОслову - 2019»

- «Живопис»,

- «Графіка», 

- «Комікс».

 4.3. Теми конкурсних робіт:

 - рекомендовані теми літературних робіт: «Діалог поколінь» (Висвітлення суперечливих питань між поколіннями. Що діти хочуть пояснити, донести, навчити дорослих?) та «Скарби Файного Міста»;

 - рекомендовані теми мистецьких робіт:

у номінації «Живопис», «Графіка»: «Тернопіль і тернополяни», «Добрі вчинки тернополян», «Тернополяни на вулицях Тернополя», «Люблю тебе, Терно-поле моє», «Найкраща, наймиліша тернопільська земля», «Літературні герої очима юних тернополян» (із творів українських авторів), «Скарби Файного Міста»;

у номінації «Комікс»: теми «Пригоди з життя маленьких тернополян», «Пригоди героїв літературних творів українських авторів».

4.4. Умови  подачі та вимоги до конкурсних робіт:

Заявки на участь у номінаціях «Живопис», «Графіка», «Комікс» надіслати на

e- mail 3194879@ukr.net Федун Галині Павлівні до 15.05.2019 року за поданим зразком (додаток 5).

Заявки на участь у номінаціях «Проза», «Поезія», «Сценарій», «Ідея!», «Краща книга ТЕРНОслову - 2019» «надіслати на e- mail irma21@i.ua Мацко Ірині Олександрівні до 31.05.2019 року.

Для участі у Конкурсі необхідно подати заявку, фото автора.

 Конкурсні роботи приймаються:

  • у номінаціях «Живопис», «Рисунок» або «Комікс» з 1квітня 2018 по 15 травня 2018 року з позначкою «На конкурс «ТЕРНОслов» в управлінні освіти і науки Тернопільської міської ради (каб.41).

У цей період в школах будуть проведені тематичні підготовчі майстер-класи з бібліотекарями у рамках «Арт-платформи» від ЦБС;

 у номінаціях «Проза», «Поезія», «Сценарій» або «Ідея» з 1квітня 2018 по 31 серпня 2018 року з позначкою «На конкурс «ТЕРНОслов» у міських бібліотеках м. Тернополя.

 У літній період у бібліотеках будуть проведені тематичні підготовчі майстер-класи з бібліотекарями в рамках «Арт-платформи» від ЦБС.

 Електронний варіант літературної конкурсної роботи необхідно також надіслати на email irma21@i.ua у форматі Word, шрифт Times New Roman, кегль – 14, міжрядковий інтервал – 1, назва файлу має містити назву твору латиницею.

У темі листа вказати «Конкурс "ТЕРНОслов». Назва номінації».

  • Номінації «Проза», «Поезія», «Сценарій», «Ідея!»

 У номінаціях «Проза»,  «Поезія», «Сценарій», «Ідея!» допускаються твори, написані українською мовою, які раніше не друкувались, не розповсюджувались будь-яким чином, і права на які не були передані  третім особам.

Обмежень щодо жанру, теми, стилю та техніки виконання робіт  немає. 

Конкурсну роботу подати в друкованому  вигляді на аркушах білого паперу формату А-4. Аркуші пронумерувати, починаючи з титульної, не зшивати, не скріплювати.

 На титульному аркуші друкованої конкурсної роботи потрібно вказати наступні дані: ім`я та прізвище конкурсанта, вік, місце навчання (школа, клас), номінація, назва твору.

 Обсяг прозового твору – не більше 35 000 знаків, загальний обсяг поезій – до 20 000 знаків. 

За бажаннzм автори можуть оздобити свої твори малюнками. 

 

  • Номінація «Сценарій»

У  номінації «Сценарій» подається оригінальний Сценарій (рекомендований обсяг - до 5 сторінок тексту; шрифт Times New Roman, кегль – 12).

Сценарії надсилаються на Конкурс у зручній для автора формі: кіносценарій (бажано), синопсис, опис сценарної ідеї для фільму.

На Конкурс приймаються Сценарії до короткометражних ігрових фільмів тривалістю до 3 хвилин.

Сценарії повинні бути оригінальними творами.

Історія, подана у Сценарії, має бути зрозуміла та цікава для широкої глядацької аудиторії, завершеною, життєствердною, мотивувати до дії, надихати.

Фільми, що передбачаються Сценаріями, жанрових обмежень не мають.

 У номінації «Ідея!» можна подати синопсис твору, сценарію чи кіносценарію на актуальну тему (викласти у формі опису - шрифт Times New Roman,

кегль – 14).

 Номінації «Живопис», «Графіка», «Комікс»

 Техніки виконання, розміри робіт: у номінації «Живопис» - олія, акварель, гуаш, акрил - на вибір; у номінації «Графіка»,  - чорна гелева ручка, простий або кольорові олівці тощо. Формат А-3.

 Вимоги до коміксу: українська мова, обсяг – не більше п’яти  аркушів формату А-4. Комікс треба малювати від руки на папері в техніці акварель, гуаш, олівець, фломастер, вугілля, туш, чорнило, маркери або у графічному редакторі. 

 Номінація «Краща книга ТЕРНОслову -2019»

Впроваджено з метою популяризації сучасних українських авторів та прозових україномовних видань у м. Тернополі та регіоні, презентація авторської концепції сучасних українських письменників та дизайнерів книжкових обкладинок, залучення населення до читання українських книг.

До участі у конкурсі запрошуються автори від 20 років, які мають у своєму доробку прозові україномовні видання, видані в українському видавництві накладом не менше 500 примірників, що відповідають умовам.

До 31 серпня 2019 р. конкурсанти мають надіслати один примірник видання, заявку і ПДФ-файл тексту книги на адресу: irma21@i.ua

 Умови участі:

  1. Кожний учасник подає окрему заявку.
  2. Кількість поданих одним автором книг не обмежується.
  3. Книга, яка бере учать у Конкурсі, повинна мати International Standard Book Number – міжнародний стандартний номер .
  4. Книга має бути  видана не раніше 2016 р. накладом не менше 500 примірників.
  5. Книги, які не супроводжуються заявкою, журі не розглядаються.
  6. Книги, надіслані на Конкурс, під час Церемонії нагородження будуть урочисто вручені представникам міського комунального закладу культури «Централізована бібліотечна система».

 Підномінації у номінації «Краща книга ТЕРНОслову-2019»

  1. Дитяча література (проза).
  2. Прозові твори (романи, повісті).
  3. Кращий дизайн книжкової обкладинки.

 Для участі в номінації «Краща книга ТЕРНОслову-2019» надіслати:

  • 1екземпляр професійно надрукованої й оформленої у видавництвах книги з наявністюISBN

на адресу:

  • Нова пошта № 2, м.Тернопіль, Центральна міська бібліотека,
  • або 46000, м. Тернопіль, вул. Руська, 31, ЦМБ

     - заявку, роздрукована на аркуші А-4.

 На електронну адресу irma21@i.uaнадіслати:

– ПДФ-файл тексту книги (для оцінювання членами  журі зі всієї України);
заявку. 

 4.4. З питань організації та проведення конкурсу

- у номінаціях «Живопис», «Графіка», «Комікс» звертатися до Федун Галини Павлівни (097 319 48 79);

- у номінаціях «Проза», «Поезія», «Сценарій», «Ідея!», «Краща книга ТЕРНОслову - 2019»  – до Мацко Ірини Олександрівни (0961252137) або у міські бібліотеки Тернополя.

 ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ЛАУРЕАТІВ КОНКУРСУ

5.1. Для визначення переможців Конкурсу створено журі, до складу якого входять письменники, літературознавці, літературні критики, видавці, художники, представники засобів масової інформації, представники профільних інститутів громадянського суспільства та експерти (за згодою).

 5.2. Для визначення переможців Конкурсу кожен із членів журі ознайомлюється з конкурсними творами й оцінює їх у 5-бальній системі.

 5.3. Визначення абсолютних переможців у кожній номінації Конкурсу відбудеться в рамках проведення фестивалю «БІБЛІОФЕСТ – 2019».

5.6. Місце та час проведення церемонії нагородження переможців Конкурсу визначається оргкомітетом.

 5.4. Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами та призами від партнерів Конкурсу.

Передбачено Приз глядацьких симпатій та спеціальні подарунки.

 5.5. За рішенням журі твори учасників Конкурсу можуть бути включені до збірки художніх творів із метою її подальшого видання.

 5.6. Повідомлення про результати Конкурсу публікується в комунальних засобах масової інформації та розміщується на офіційній веб-сторінці парнера конкурсу міської ЦБС, управління освіти і науки ТМР, ТКМЦ НОІМ, управління культури і мистецтв ТМР.

 ФІНАНСУВАННЯ КОНКУРСУ

 6.1. Організація та проведення Конкурсу здійснюється за рахунок організаторів та залучених коштів.

  1. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

7.1. Організатори не несуть відповідальності за помилки й неточності, що містяться у поданій заявці та/або творі.

7.2. Листування з авторами не ведеться, роботи, подані на Конкурс, не рецензуються.

7.3. Письмові твори та мистецькі роботи після проведення заходів Конкурсу авторам не повертаються, а стають частиною бази Конкурсу.

 

 Додаток № 2

до наказу управління освіти і науки ТМР

від 01.04.2019 року № 133        

   

Оргкомітет Конкурсу

Леонід Бицюра  - заступник міського голови з питань виконавчих органів влади, Член Національної спілки журналістів України, громадський діяч;

Ольга Похиляк – начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради;

Ірина Мацко - письменниця, Член Національної спілки письменників України, керівник креат-студії «ІРИска», керівник літературної студії «Майстерня казки», голова тернопільського відділення ЦДЛДЮ;

Галина Литвинюк – директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу;

Галина Федун, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу;

Світлана Козелко – директор Тернопільської міської ЦБС.

  Додаток № 3

до наказу управління освіти і науки ТМР

від 01.04.2019 року № 133        

   Журі Конкурсу

 Богдан Мельничук – голова журі, український письменник, драматург, редактор, журналіст, краєзнавець, Заслужений діяч мистецтв України, член національних спілок журналістів та письменників УкраїникраєзнавцівНаукового товариства ім. Т.  Шевченка;

Євген Удін – співголова журі, Заслужений художник України, член НСХУ, член Спілки журналістів України, лауреат премії ім. Іванни Блажкевич, лауреат  Всеукраїнської літературно – мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких, лауреат  премії ім. Петра Медведика, лауреат конкурсу «Людина року – 2015», співзасновник творчо-мистецької групи «Євген Удін і Компанія»;

Ірина Мацко – письменниця, Член Національної спілки письменників України, керівник креат-студії «ІРИска», керівник літературної студії «Майстерня казки», голова тернопільського відділення ЦДЛДЮ;

Світлана Козелко - директор Тернопільської міської ЦБС;

Марія Морозенко - українська поетеса, член Національної спілки письменників України, літературний редактор, керівник та ведуча культурологічної студії «Духовність української родини» при Національному музеї літератури, голова Творчого об'єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України, м.Київ;

Валентина Семеняк - українська письменницяжурналісткафотохудожник, член Національної спілки журналістів (1996) та Національної спілки письменників України (2012), м.Тернопіль;

Наталя Турчин - співзасновник Кінокомісії, лінійний продюсер фільму "Червоний", керівник КіноШколи, голова тернопільського міського об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, журналіст, м.Тернопіль;

Ярослав Омелян – Заслужений художник України, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких; «Людина року-2002»;

Микола Кафтан, художник, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких;

Микола Дмітрух - графік, живописець, педагог, заслужений художник України, член НСХУ, володар 2-і премії Всеукраїнського конкурсу екслібриса (Тернопіль, 1995) та Міжнародної виставки «Високий Замок» (Львів, 2000), м.Тернопіль;

Сергій Гармаш – режисер-аніматор GarmaStudio, м. Львів;

Ганна Осадко – письменниця, літредактор, доктор філософії, м.Тернопіль;

Слава Світова – письменниця, коуч із словесної майстерності та творчості, головна редакторка книжкової серії «Теплі історії», м.Київ;

Тетяна Винник - громадський діяч, письменниця, автор п’єс та кіносценарію, які були відзначені на Коронації слова, журналіст, перекладач з російської, англійської та болгарської мов, м.Київ;

Ярина Каторож - українська письменниця-фантастка, журналіст, м.Львів;

Любов Відута – поетеса, письменниця, м.Львів.

 

 Додаток № 4

до наказу управління освіти і науки ТМР

від 01.04.2019 року № 133  

  

Експерти Конкурсу

Дара Корній – українська письменниця-прозаїк, лауреат третьої премії «Коронації слова» за роман «Гонихмарник», м. Львів; 

Сашко Дерманський - український дитячий поетпрозаїк та казкар, член Національної спілки письменників України (з 2006 року), м. Київ;

Віктор Андрієнко – український  актор  та  режисер  театру і кіно, сценаристпродюсеркаскадер, м. Київ;

Наталя Гузєєва - український  сценарист та редактор мультфільмів, дитяча письменниця;

Надійка Гербіш - українська письменницяжурналісткаперекладачка, м.Тернопіль.

        

Додаток № 5

до наказу управління освіти і науки ТМР

від 01.04.2019 року № 133 

 

Оргкомітету Конкурсу

«ТЕРНОслов-2019»

         

ЗАЯВКА

на участь у літературно-мистецькому конкурсі «ТЕРНОслов-2019»

 

№ з/п

ПІБ учасника

Навчальний заклад

Номінація

Назва твору

Домашня адреса учасника, номер телефону,

     e-mail

 

Коротка інформацію про автора

 

 

 

 

 

 

 

 

З умовами конкурсу ознайомлений та зобов’язуюсь їх виконувати.

У випадку перемоги свою роботи дозволяємо друкувати у збірці, яка буде видана за результатами конкурсу.

Сторінка 3 із 17

Керівникам

Контакти

м.Тернопіль,
бульвар Т.Шевченка, 1
46000
тел.: 0352525694

Top