УКРАЇНА
ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
46000 м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 1, тел. 52-56-94, upravl.osvita@ukr.net
Н А К А З
15.02.2019 № 55
Про проведення міських змагань з початкового технічного моделювання та
виставки-конкурсу учнівських робіт з технічної творчості
З метою пошуку обдарованих дітей та розвитку здібностей молодших школярів у сфері технічної діяльності
Н А К А З У Ю :
- Провести міські змагання з початкового технічного моделювання 16-17 березня 2019 року на базі КЗ ТМР “Станція юних техніків”.
- Провести виставку-конкурс учнівських робіт з технічної творчості 16-17 березня 2019 року на базі КЗ ТМР “Станція юних техніків” за адресою вул.Київська 3б.
- Затвердити “Положення про змагання з початкового технічного моделювання” (додатки 1-4 додаються).
- Директорам загальноосвітніх навчальних закладів сприяти участі команд у змаганнях з початкового технічного моделювання.
- Директору КЗ ТМР «Станція юних техніків» Ковальчуку О.С.:
5.1. Забезпечити підготовку та проведення змагань згідно із затвердженим Положенням та дотриманням правил техніки безпеки під час змагань.
5.2. Провести фінансування змагань за рахунок позабюджетних коштів КЗ ТМР «Станція юних техніків».
- Контроль за виконанням наказу покласти на головного інспектора з позашкільної роботи відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти Заблоцьку О.І.
Начальник управління освіти і науки О.П. Похиляк
Заблоцька О.І. тел. 25-48-90
Ковальчук О.С. моб.тел. 0971489855
Додаток 1
до наказу управління освіти і науки Тернопільської міської ради
від 15.02.2019 № 55
ПОЛОЖЕННЯ
про міські змагання з початкового технічного моделювання для школярів початкових класів
1. Організатори змагань
Управління освіти і науки ТМР, КЗ ТМР “Станція юних техніків”.
- Мета змагань
Розвиток технічних здібностей школярів молодшого шкільного віку.
- Учасники змагань
Учасниками змагань є учні 2-4 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
До складу команди від закладу входять:
- учні початкових класів, які є авторами робіт, представлених на виставці;
- троє учасників практичних робіт.
- Умови проведення змагань
4.1. Для участі в першому етапі заклад представляє вироби учнів початкових класів у таких розділах:
- Найпростіші автомоделі.
- Найпростіші авіа- та ракетомоделі.
- Найпростіші судномоделі.
- Найпростіші механічні ігри та іграшки, машини та механізми.
- Ігри, іграшки та атракціони з елементами електротехніки.
- Паперове моделювання і Paper Craft.
- Вироби в техніці «оригамі» та «паперопластика».
- Макети будівель.
В залік зараховується кращий виріб з кожного розділу.
Формування виставки 16.03.2019р. з 10.00 до 11.00 год. в актовій залі КЗ ТМР “СЮТ”.
На першому етапі визначається експозиція-переможець за максимальною кількістю набраних балів. При однаковій кількості балів перевага надається команді, в якої відібрано більше експонатів на обласну виставку.
4.2. На другому етапі змагань заклад представляють:
- один учень (учениця) другого класу,
- один учень (учениця) третього класу,
- один учень (учениця) четвертого класу.
Команду на змагання представляє керівник команд.
На другому етапі розігрується командна та особиста першість.
Учасники у віковій категорії «Учні другого класу» повинні:
1) скласти теоретичний залік;
2) виготовити з картону рухому іграшку;
3) виготовити аплікацію.
- Учасник повинен мати з собою: простий олівець, гумку, лінійку, ножиці, клей ПВА та пензлик для клею, шило.
- Час виконання завдань – 80 хв.
Учасники у віковій категорії «Учні третього класу» повинні:
1) скласти теоретичний залік;
2) виготовити об’ємну модель з картону;
3) скласти фігуру з геометричного конструктора.
- Учасник повинен мати з собою: простий олівець, гумку, лінійку, ножиці, клей ПВА та пензлик для клею.
- Час виконання завдань – 70 хв.
Учасники у віковій категорії «Учні четвертого класу» повинні:
1) скласти теоретичний залік;
2) виготовити макет будівельної споруди;
3) продемонструвати знання про елементи графічної грамоти.
- Учасник повинен мати з собою: простий олівець, гумку, лінійку, ножиці, клей ПВА та пензлик для клею.
- Час виконання завдань – 60 хв.
Практичні роботи другого етапу змагань проводяться 16 березня 2019 року на базі КЗ ТМР «Станція юних техніків» за адресою: вулиця Київська, 3 Б. Реєстрація учасників з 10.00 год. Початок другого етапу змагань об 11.00 год.
Консультація керівників команд відбудеться 04 березня 2019р. о 14.00 год. на базі КЗ ТМР «Станція юних техніків» за адресою: вулиця Київська, 3 Б (кабінет №104).
4.3. Команда-переможець визначається за максимальною сумою балів, набраних кожним учасником команди у практичних роботах та виставці-конкурсі.
Підбиття підсумків та нагородження переможців відбудеться 17.03.2019р. в актовій залі КЗ ТМР “Станція юних техніків”.
Початок о 12.00 год. Для бажаючих учасників ІІ етапу змагань та їхніх батьків 17 березня об 11.00 год. будуть проводитись майстер-класи..
- Критерії оцінювання:
5.1. Експонатів виставки (максимальна оцінка – 5 балів):
- відповідність технічним вимогам;
- оригінальність дизайнерського підходу;
- габаритність виробу;
- охайність виконання роботи.
5.2. Практичних завдань (максимальна оцінка – 10 балів):
- техніка виконання елементів виробу;
- правильність з’єднання окремих деталей.
- Подання заявок.
6.1. Термін подання заявок: заявки подаються в день проведення змагань.
6.2. Заявки слід оформити за зразками (альбомна сторінка), додаток 1.
- Нагородження переможців
Переможці особистої першості нагороджуються грамотами та дипломами КЗ ТМР «Станція юних техніків». Команда-переможець та керівник команди-переможця нагороджуються грамотами управління освіти і науки ТМР.
Додаток 2
до наказу управління освіти і науки
Тернопільської міської ради
від 15.02.2019 № 55
Повна назва закладу
Реєстраційний номер вихідної документації/Дата
Голові оргкомітету
Ковальчуку О.С.
Заявка на участь у першому етапі міських змагань з початкового технічного моделювання для школярів початкових класів
№ розділу |
Назва розділу |
Назва роботи |
Прізвище, ім’я учня- виконавця роботи |
Дата народ- ження |
У якому класі навчається |
Прізвище, ім’я та по батькові вчителя |
Примітка |
|
|
|
|
|
|
|
|
Керівник команди (ПІБ)
М.П. Директор підпис
Повна назва закладу
Реєстраційний номер вихідної документації/Дата
Голові оргкомітету Ковальчуку О.С.
Заявка на участь у другому етапі міських змагань з початкового технічного моделювання для школярів початкових класів
№ з/п |
Прізвище, ім’я учня |
Дата народження |
У якому класі навчається |
Примітка |
|
|
|
|
|
Керівник команди (ПІБ)
М.П. Директор підпис
Додаток 3
до наказу управління освіти і науки
Тернопільської міської ради
від 15.02.2019 № 55
Склад оргкомітету міських змагань з початкового технічного моделювання та виставки-конкурсу для школярів початкових класів
Голова оргкомітету:
Ковальчук Олег Степанович - директор КЗ ТМР “Станція юних техніків”
Члени оргкомітету:
Гребень Роман Валентинович - заступник директора з НВР КЗ ТМР, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Матвійчук Андрій Миронович - завідувач методичного відділу, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Юськів Оксана Василівна - методист, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”.
Склад суддівської колегії міських змагань з початкового технічного моделювання для школярів початкових класів
Головний суддя:
Комендацька Марія Сергіївна - завідувач організаційно-масового відділу КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Секретар:
Митулинська Олена Євгенівна - заступник директора з методичної роботи, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Судді:
Павлишин Ірина Володимирівна - керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Матвійчук Наталя Володимирівна - керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Стандрет Галина Несторівна - культорганізатор, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Комендацький Станіслав Пилипович - завідувач лабораторією, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Юськів Оксана Василівна - методист, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Наконечний Володимир Васильович - керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”.
Додаток 4
до наказу управління освіти і науки Тернопільської міської ради
від 15.02.2019 № 55
Склад журі виставки-конкурсу учнівських виробів з початкового технічного моделювання
Голова журі:
Стандрет Галина Несторівна - культорганізатор КЗ ТМР “Станція юних техніків”, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Секретар:
Матвійчук Наталя Володимирівна - керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Члени журі:
Митулинська Олена Євгенівна - заступник директора з методичної роботи, керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”;
Комендацька Марія Сергіївна - завідувач організаційно-масового відділу;
Павлишин Ірина Володимирівна - керівник гуртка КЗ ТМР “Станція юних техніків”.