Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно
  Під час проведення вступної кампанії Міністерство освіти і
20 грудня 2022 року в Українському Домі «Перемога» відбулося ...
Безпечний простір, який задовольняє потреби дітей бути ...
5 листопада вчителі міста взяли участь у тренінгу з ...
Дорогі освітяни!                                              

 

Наказ МОН № 35 від 16.01.2023 року

 
 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 35 від 16 січня 2023 року

Про деякі питання проведення сертифікації
педагогічних працівників у 2023 році

Відповідно до статті 51 Закону України «Про освіту», підпункту 5 пункту 17, пунктів 27, 28 Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1190 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1094), підпунктів 1 та 3 пункту 6, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (зі змінами), з метою виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які впроваджуватимуть у практику роботи закладів загальної середньої освіти сучасні методики компетентнісного навчання та освітні технології, НАКАЗУЮ:

1. Утворити робочу групу з розроблення проєкту Програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації - вчителів математики (далі - робоча група 1) у складі згідно з додатком 1.

2. Утворити робочу групу з розроблення проєкту Програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації - вчителів української мови та літератури (далі - робоча група 2) у складі згідно з додатком 2.

3. Робочим групам 1 та 2 розробити проєкти Програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації - вчителів математики (далі - Програма 1) та Програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації - вчителів української мови та літератури (далі - Програма 2) до 15 лютого 2023 року відповідно.

4. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України (Єресько О.) подати на затвердження керівництву Міністерства освіти і науки України проєкти Програми 1 та Програми 2 в установленому порядку до 20 лютого 2023 року.

5. Установити, що у 2023 році:

1) здійснюється сертифікація педагогічних працівників:

  • вчителі початкових класів;
  • вчителі математики, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти;
  • вчителі української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти;

2) гранична кількість педагогічних працівників, які можуть зареєструватися для проходження сертифікації становить для вчителів:

  • початкових класів - не більше 1500 осіб;
  • математики - не більше 500 осіб;
  • української мови та літератури - не більше 500 осіб;

3) участь вчителів у сертифікації здійснюється за умови їх добровільної реєстрації.

6. Українському центру оцінювання якості освіти (Бойко В.) в установленому законодавством порядку провести реєстрацію педагогічних працівників, які бажають пройти сертифікацію в такі терміни:

1) вчителів початкових класів з 30 січня по 13 лютого 2023 року в два етапи:

  • основний етап (30 січня - 05 лютого) - у межах граничної кількості для кожного регіону, визначеної згідно з додатком 3 до цього наказу;
  • додатковий етап (06 - 13 лютого) - у межах граничної кількості, визначеної абзацом другим підпункту 2 пункту 5 цього наказу;

2) вчителів математики з 01 до 11 серпня 2023 року в два етапи:

  • основний етап (01 - 07 серпня) - у межах граничної кількості для кожного регіону, визначеної згідно з додатком 3 до цього наказу;
  • додатковий етап (07 - 11 серпня) - у межах граничної кількості, визначеної абзацом 3 підпункту 2 пункту 5 цього наказу;

3) вчителів української мови та літератури з 01 до 11 серпня 2023 року в два етапи:

  • основний етап (01 - 07 серпня) - у межах граничної кількості для кожного регіону, визначеної згідно з додатком 3 до цього наказу;
  • додатковий етап (07 - 11 серпня) - у межах граничної кількості, визначеної абзацом 4 підпункту 2 пункту 5 цього наказу;

4) припинити достроково реєстрацію педагогічних працівників для проходження сертифікації у 2023 році:

  • вчителів початкових класів у випадку, якщо 1500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв із використанням вебсервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти:
  • вчителів математики у випадку, якщо 500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв із використанням вебсервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти;
  • вчителів української мови та літератури у випадку, якщо 500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв із використанням вебсервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти.

7. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій сприяти поширенню методик компетентнісного навчання і нових освітніх технологій сертифікованими вчителями.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.

Міністр                               Сергій Шкарлет

Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно

Міністерством освіти і науки не встановлено жодних вимог щодо обов'язковості паралельного навчання в Україні для школярів, які перебувають за кордоном.

На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі національного телемарафону.

За його словами, є відповідне розʼяснення МОН, у яких чітко зазначено, що результати навчання школярів у закладах освіти за кордоном мають бути зараховані в українських школах після їхнього повернення.

Для зарахування результатів навчання дитини за кордоном має бути надана відповідна довідка до української школи.

«Чітко хочу зазначити, що ніяких вимог обов'язковості паралельного навчання, наприклад, в закладі освіти Польщі і одночасно в українському закладі освіти немає. Сьогодні є чіткі механізми визнання результатів навчання в інших країнах. І це показав і перший семестр, і зараз показує другий семестр. Абсолютно всі діти атестовані, табельовані», – сказав міністр.

Він також підкреслив, що сьогодні особливості освітнього процесу дитини визначаються національним законодавством країни перебування.

«Саме це ми обговорювали з моїми колегами-міністрами з інших країн», – зазначив Шкарлет.

https://osvita.ua/school/88249/

 

Середа, 25 січня 2023 07:55

ОБГРУНТУВАННЯ

ОБГРУНТУВАННЯ

  закупівлі послуги з централізованого водопостачання для підпорядкованих управлінню освіти і науки Тернопільської міської ради установ(заклади дошкільної освіти, початкові школи та централізована бухгалтерія міста Тернополя) включаючи абонентську плату код 65110000 — 7 Розподіл води , розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

25.01.2023 р.

(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Управління освіти і науки Тернопільської  міської ради, Україна, 46001, м. Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, буд.1, Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади, код ЄДРПОУ 26198169 (надалі Замовник) оприлюднює обґрунтування технічних та якісних характеристик, очікуваної вартості та/або бюджетного призначення предмета закупівлі  борошна пшеничного вищого ґатунку

 

 Процедура закупівлі: Закупівля здійснюється без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до підпункту 5 (3) пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178.

 

Обґрунтування здійснення Закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до пп. 5 (3)  п. 13 Особливостей:

Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану тимчасово можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод із обов’язковим зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 (зі змінами) термін дії воєнного стану встановлено до 21.11.2022.

Статтею 4 Указу № 64 Кабінету Міністрів України постановлено невідкладно:

1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

2) забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України.

Стаття 121 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає, що Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:

1) працює відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України в умовах воєнного стану;

2) розробляє та вводить в дію План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в окремих місцевостях України з урахуванням загроз та особливостей конкретної ситуації, яка склалася.

Згідно з сьомим абзацом пункту 5 частини 1 статті 20 Закону України від 27.02.2014 № 794 «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України здійснює керівництво єдиною системою цивільного захисту України, мобілізаційною підготовкою національної економіки та переведенням її на режим роботи в умовах надзвичайного чи воєнного стану.

З метою невідкладного забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, до яких у тому числі входить здійснення публічних закупівель, частиною 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

На виконання даної норми Закону урядом були прийняті Особливості.

Положеннями Особливостей передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником, тобто замовник застосовує виняток за Особливостями і укладає прямий договір. За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Враховуючи те, що  виконавцем Закупівлі є лише певний суб’єкт господарювання Комунальне підприємство «Тернопільводоканал» Тернопільської міської ради, , що визначено відповідним документом листом Антимонопольного Комітету України  (додається), застосовується вищевказане виключення.

Обсяг закупівлі визначається на підставі річного планування, а також з урахуванням потреби замовника  на період 2023 року.

Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення потреби в послузі з централізованого водопостачання для підпорядкованих управлінню освіти і науки Тернопільської міської ради установ(заклади дошкільної освіти, початкові школи та централізована бухгалтерія міста Тернополя) включаючи абонентську плату код 65110000 — 7 Розподіл води в умовах воєнного стану замовник прийняв рішення про застосування під час здійснення закупівлі вищезазначеного винятку за Особливостями.

З огляду на викладене, рішення замовника про проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.

Перелік документів, якими підтверджується наявність підстави для застосування виключення за Особливостями (документальне підтвердження):

1.Закон України «Про публічні закупівлі» зі змінами;
2.Закон України «Про природні монополії»;
3. Лист  АМКУ  про надання інформації «Щодо реєстру природних монополій» від 27.12.2022 року № 220-29.3/02-6287с .

4 . Постанова КМУ від 12.10.2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “ Про публічні закупівлі ”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»

 

Розмір бюджетного призначення:  2108459,66 грн. з ПДВ  відповідно до кошторисних призначень на 2023 рік .

Загальна кількість необхідного обсягу послуги з  постачання гарячої  води сформована виходячи із планових показників споживання  дошкільними освітніми закладами, що знаходяться у підпорядкуванні замовника на 2023 рік.

 

Середа, 25 січня 2023 07:55

ОБГРУНТУВАННЯ

ОБГРУНТУВАННЯ

  закупівлі послуги з централізованого водовідведення для підпорядкованих управлінню освіти і науки Тернопільської міської ради установ(заклади дошкільної освіти, початкові школи та централізована бухгалтерія)міста Тернополя включаючи абонентську плату, код 90430000-0 — Послуги з відведення стічних вод, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

25.01.2023 р.

(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Управління освіти і науки Тернопільської  міської ради, Україна, 46001, м. Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, буд.1, Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади, код ЄДРПОУ 26198169 (надалі Замовник) оприлюднює обґрунтування технічних та якісних характеристик, очікуваної вартості та/або бюджетного призначення предмета закупівлі  борошна пшеничного вищого ґатунку

 

 Процедура закупівлі: Закупівля здійснюється без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до підпункту 5 (3) пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178.

 

Обґрунтування здійснення Закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до пп. 5 (3)  п. 13 Особливостей:

Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану тимчасово можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод із обов’язковим зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 (зі змінами) термін дії воєнного стану встановлено до 21.11.2022.

Статтею 4 Указу № 64 Кабінету Міністрів України постановлено невідкладно:

1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

2) забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України.

Стаття 121 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає, що Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:

1) працює відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України в умовах воєнного стану;

2) розробляє та вводить в дію План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в окремих місцевостях України з урахуванням загроз та особливостей конкретної ситуації, яка склалася.

Згідно з сьомим абзацом пункту 5 частини 1 статті 20 Закону України від 27.02.2014 № 794 «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України здійснює керівництво єдиною системою цивільного захисту України, мобілізаційною підготовкою національної економіки та переведенням її на режим роботи в умовах надзвичайного чи воєнного стану.

З метою невідкладного забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, до яких у тому числі входить здійснення публічних закупівель, частиною 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

На виконання даної норми Закону урядом були прийняті Особливості.

Положеннями Особливостей передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником, тобто замовник застосовує виняток за Особливостями і укладає прямий договір. За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Враховуючи те, що  виконавцем Закупівлі є лише певний суб’єкт господарювання Комунальне підприємство «Тернопільводоканал» Тернопільської міської ради, , що визначено відповідним документом листом Антимонопольного Комітету України  (додається), застосовується вищевказане виключення.

Обсяг закупівлі визначається на підставі річного планування, а також з урахуванням потреби замовника  на період 2023 року.

Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення потреби в послузі з централізованого водовідведення для підпорядкованих управлінню освіти і науки Тернопільської міської ради установ(заклади дошкільної освіти, початкові школи та централізована бухгалтерія)міста Тернополя включаючи абонентську плату, код 90430000-0 — Послуги з відведення стічних вод в умовах воєнного стану замовник прийняв рішення про застосування під час здійснення закупівлі вищезазначеного винятку за Особливостями.

З огляду на викладене, рішення замовника про проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.

Перелік документів, якими підтверджується наявність підстави для застосування виключення за Особливостями (документальне підтвердження):

1.Закон України «Про публічні закупівлі» зі змінами;
2.Закон України «Про природні монополії»;
3. Лист  АМКУ  про надання інформації «Щодо реєстру природних монополій» від 27.12.2022 року № 220-29.3/02-6287с .

4 . Постанова КМУ від 12.10.2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “ Про публічні закупівлі ”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».

 

Розмір бюджетного призначення:  3 744 788,51 грн. з ПДВ  відповідно до кошторисних призначень на 2023 рік .

Загальна кількість необхідного обсягу послуги з  постачання гарячої  води сформована виходячи із планових показників споживання  дошкільними освітніми закладами, що знаходяться у підпорядкуванні замовника на 2023 рік.

 

Н А К А З

28.12.2022                                                                                                     № 407

 

Про підсумки І - ІІ етапу Всеукраїнських

учнівських олімпіад з базових навчальних

дисциплін у 2022-2023 навчальному році

 Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 за № 1318/20056 (далі – Положення), наказу Міністерства освіти і науки України від 03.10.2022 № 883 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у  2022/2023 навчальному році», постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 711 «Про початок навчального року під час дій правового режиму воєнного стану в Україні», враховуючи Указ Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, Указ Президента України від 12.08.2022 року № 573/2022 № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України  від 15.08.2022 року № 2500-ІХ, наказів департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації від 14.10.2022  № 100/01-07 «Про проведення  I-IІI  етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022-2023 навчальному році», управління освіти і науки Тернопільської міської ради від 19.10.2022  № 298 «Про проведення  I-II  етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022-2023 навчальному році» (далі – Наказу), Програми  розвитку освіти на 2020-2023 роки, Положення про іменні стипендії Тернопільської міської ради для обдарованих дітей Тернопільської міської територіальної громади, Положення про преміювання учнів та педагогічних працівників, затверджені рішенням Тернопільської міської ради від 26.01.2016 року (зі змінами), на виконання рішень міської ради від 21.08.2019 р. № 7/п37/1 «Про призначення іменних стипендій Тернопільської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей», від 25.10.2019 № 7/39/16 «Про внесення змін і доповнень в рішення Тернопільської міської ради від 21.08.2019 р. № 7/п37/1 «Про призначення іменних стипендій Тернопільської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей», з метою виявлення, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, впровадження нових форм мотивації учнів до творчого самовдосконалення, потреб школярів в ефективній самореалізації індивідуальних інтелектуальних здібностей, соціалізації талановитих учнів на компетентнісно зорієнтований основі із застосуванням сучасних науково-діагностичних та комунікаційних методик, стимулювання системного процесу формування креативного «Я» обдарованої особистості з урахуванням можливостей інформальної освіти, демократизації та надання більшої гласності різним формам конкурсно-навчального спілкування обдарованих учнів проведено  І-ІІ етапи учнівських олімпіад з 18 предметів: української мови та літератури, математики, історії, правознавства, географії, економіки, біології, інформатики, інформаційних технологій, фізики (олімпіада була відмінена у зв’язку тривалою повітряною тривогою у місті), астрономії, хімії, екології, іноземних мов (англійської, німецької, французької), трудового навчання та образотворчого мистецтва,  а також VІ інклюзивну альтернативної олімпіаду «Ми – Чемпіони».

У І етапі Всеукраїнських олімпіад  взяли участь 6 965 учнів  закладів загальної середньої освіти, з них 3 233 учні із спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів.

Під час реєстрації учасників ефективно застосовано електронний спосіб. У всіх ЗЗСО забезпечено належний рівень виконавської дисципліни з боку відповідальних осіб щодо контролю за ходом реєстрації та її результатами.

У ІІ етапі учнівських предметних олімпіад взяли участь 1160  учасників.

Найбільше учасників (127) було представлено на олімпіаді з математики, що становить 11,2 відсотка, історія – 114 (10%), фізики  – 107 (9,4 %). Найменше від загальної кількості учнів – економіки (3), що становить 0,1 відсотка. Така статистика наочно демонструє підвищення ефективності співпраці консультантів з учителями відповідних предметів.

 На ІІ етапі найбільше представників було з ТУГ – 5,6 %, ТСШ № 29 – 5,5%,   ТСШ № 3  – 5,3 %. Відсоток учасників по класах: 7 – 4,7; 8 – 20,7; 9 – 28,7; 10 – 21,7; 11 – 24,8.

Найчастіше брали участь в олімпіаді такі учні: Криворучко Володимир (ТСШ № 3), Потіха Андрій (ТЗОШ № 22), Журавлюк Вікторія (ТЗОШ № 26) – 7; Солодка Вероніка (ТНВК № 6), Неймак Соломія (ТЗОШ № 20), Особенко Богдан (ТЗОШ № 24), Жук Аліна (Академічний ліцей «Генезис») – 6.  Ще 11 учасників брали участь у 5 олімпіадах, 14 – у 4, а 45 учнів – у трьох олімпіадах. Тому продовжується спостерігатися актуальна проблема застосування здоров’язбережувальних технологій у роботі з обдарованими учнями. Поруч із цим важливими є завдання виявлення нових здібних і талановитих учнів, охочих до участі в олімпіадах.

Закладами освіти міста, ТКМЦНОІМ створено належне науково-методичне та матеріально-технічне забезпечення для проведення міських олімпіад. Завдяки спільним організаційним зусиллям управління освіти і науки ТМР, ТКМЦНОІМ,  ТУГ, ТСШ № 3, 29, Тернопільського ліцею № 21, ТЗОШ № 4, 10, 11, 13, 14, 16, 18, 19, 23, 24, 26, 27 створено належні умови для отримання олімпіадних завдань в електронному вигляді, розмноження матеріалів, комфортних умов для виконання завдань учасниками.

Продовжено традицію залучення до роботи у предметних журі професорсько-викладацького складу Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. 

Належно забезпечено гласність у проведенні олімпіад, результати висвітлювалися на професійному блозі Сенькова В.М., консультанта ТКМЦНОІМ, відповідального за роботу з обдарованими дітьми. Така система оповіщення одержала активну підтримку в учнів, вчителів та батьків. Під час проведення олімпіад було онлайн прокоментовано 29 запитань відвідувачів блогу.  Електронною системою обслуговування олімпіад зафіксовано 11 429 відвідувань рубрики «Протоколи ІІ етапу олімпіад» (в середньому – 635 на одну олімпіаду). Найбільш популярними були протоколи олімпіад з математики (1177), географії (928), української мови та літератури (825).

За підсумками ІІ етапу не було жодної апеляційної заяви.

Відповідно до протоколів олімпіад зафіксовано такі результати: 56 – І місця, 97 – ІІ, 153 – ІІІ, що становить 26, 4 % від загальної кількості учасників ІІ етапу.

 Кількісні показники зайнятих місць по класах, засвідчили рівномірність розподілу призових місць у залежності від загальної кількості учасників.

 Найвищий показник І місць зафіксовано серед гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл зафіксовано у ТУГ (25 %), ТСШ № 3 (8,9 %), ТСШ № 7 та 29 (по 7,1 %), серед закладі загальної середньої освіти – ТЗОШ № 4, 19, 22, 27  (5,4 %).

 Найвищий показник ІІ місць серед гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл –ТСШ № 3 та 29 (11,3 %), ТУГ (10,3 %), серед закладів загальної середньої освіти – ТЗОШ №  16, 19 (7,2), 10 (4,1 %).

 Найвищий показник ІІІ місць серед гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл  – ТУГ (9,2 %), ТСШ № 29 (7,2 %), ТНВК № 15 (6,5 %), серед закладів загальної середньої освіти – ТЗОШ № 20 (6,5 %), ТЗОШ № 18 (5,2 %), ТЗОШ № 4 (4,6 %).

 Загалом можна зазначити, що підготовка учнів до предметних олімпіад була спрямована  не на кількісний склад команди від закладу загальної середньої освіти, а на якість, що демонструє належний рівень роботи та  підготовки з обдарованими дітьми педагогічними колективами.

Найвищі показники в особистій першості продемонстрували Криворучко Володимир (ТСШ № 3), який став призером  5 олімпіад, Співак Матвій (ТТЛ) у 4 олімпіадах. Переможцями та призерами трьох олімпіад стали 8  учнів ТУГ, ТТЛ, ТКГ, ТСШ № 3,  ТНВК № 15, ТЗОШ № 10, 19. 

Головним показником ефективності роботи з обдарованими учнями з урахуванням результатів ІІ етапу предметних олімпіад є забезпечення її особистісно зорієнтованого характеру. Такий показник встановлено шляхом визначення відсоткової частки призерів олімпіад. За цим коефіцієнтом серед гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл найкращий показник мають ТУГ (21 %). ТСШ № 29 (14,4 %), ТСШ № 3 (11,6 %).

 Серед закладів загальної середньої освіти найвищий показник зафіксовано у ТЗОШ № 19 (12,9 %), ТЗОШ № 16 (11,3 %), ТЗОШ № 4 (10,5 %). Показово, що ТЗОШ № 25, четвертий рік поспіль ввійшла до переліку ЗЗСО, представники яких посіли призові місця.

Результати олімпіад продемонстрували вибіркову ефективність профільного навчання та поглибленого вивчення окремих предметів.

 Ефективність і системність у роботі з обдарованими дітьми гарантується у багатьох закладах загальної середньої освіти міста належним кадровим забезпеченням творчими учителями, які здійснюють цілеспрямовану педагогічну підтримку здібних школярів, гімназистів, ліцеїстів.

Високу результативність на олімпіадах ІІ етапу продемонстрували вихованці (які зайняли більше ніж одне І місце) таких учителів: біології – Бенч Ольга (ТСШ № 7), англійської мови – Вербова Віра (ТСШ № 29), французької мови – Грабовська Зоряна (ТУГ), інформаційних технологій – Кекот Світлана (ТТЛ), історії – Томашевська Лариса (ТУГ), Краснопольська Руслана- (ТЗОШ № 22).

Інноваційною частиною роботи з обдарованими дітьми є альтернативні олімпіади, що проводяться з метою розкриття комплексних здібностей учнів, фаховій, психологічній підготовці їх до випробувань на формальних олімпіадах.

У поточному навчальному році проведено альтернативну інклюзивну олімпіаду для учнів початкової школи «Ми – чемпіони».

         Відповідно до протоколів ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, матеріалів спільних засідань журі та оргкомітетів, висновки і рішення апеляційних комісій, проаналізувавши результати моніторингових досліджень,  

 

Н А К А З У Ю :

 

  1. Затвердити результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних дисциплін та заявки на ІІІ етап.
  2. Нагородити грамотами управління освіти і науки Тернопільської міської ради учнів, які посіли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад (Додаток № 1, 2).
  3. Нагородити грамотами управління освіти і науки Тернопільської міської ради за забезпечення особистісно зорієнтованого підходу до роботи з обдарованими учнями:

- серед гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл – педагогічний колектив Тернопільську Українську гімназію ім. І.Франка;

- серед закладів загальної середньої освіти м. Тернополя – ТЗОШ № 19.

  1. Оголосити подяку:

4.1. Директорам ТУГ, ТСШ № 3, 29, Тернопільського ліцею № 21, ТЗОШ № 4, 10, 11, 13, 14, 16, 18, 19, 23, 24, 26, 27 (Крижанівському Анатолію, Петрокушин Руслані, Ятищуку Анатолію, Гудимі Марії, Левенець Наталії, Газилишину Андрію, Бурденюку Тарасу, Вавричуку Руслану, Добровольській Оксані, Базуновій Руслані, Заброцькому Руслану, Бачинській Лідії, Козбур Руслані, Каразії Ігорю, Ніроді Галині, ільчук Людмилі) за створення належних  умов для  проведення ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із базових навчальних дисциплін.

4.2. Учителям, учні  яких посіли І місце на ІІ етапі Всеукраїнських  олімпіад з базових навчальних дисциплін (Додаток № 3).

  1. Директору ТКМЦНОІМ (Литвинюк Г.І.) здійснити виплати згідно з рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 26.01.2016 р. №7/5/60 «Про преміювання учнів та педагогічних працівників»:

5.1. Нагородити одноразовими преміями в розмірі 500 грн. учнів-переможців II етапу Всеукраїнських предметних олімпіад у 2022-2023 навчальному році, які посіли І місце (додаток № 1).

  1. Керівникам закладів загальної середньої освіти:

         6.1. Обговорити у педагогічних колективах результативність участі у І та ІІ етапах предметних олімпіад.

6.2. Проаналізувати результативність участі в ІІ етапі учнівських олімпіад  з базових  навчальних дисциплін з метою оптимізації пошуку  та педагогічної підтримки талановитої молоді, запобігання емоційному та фізичному виснаженню учасників олімпіад.

6.3. Надати особливої уваги формуванню компетентності педагогів з питань відбору та електронної реєстрації учасників ІІ етапу та відповідної звітності.

         6.4. Передбачити заохочення вчителів, учні яких досягли значних успіхів за підсумками ІІ етапу олімпіад та учителів – членів журі та оргкомітетів олімпіад.

  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                 Ольга ПОХИЛЯК

 Галина Литвинюк 0352 52 00 12

Володимир Сеньків 0352 52 19 58 


Додаток № 1

до наказу  управління освіти і науки

Тернопільської міської ради 

від 28.12.2022 № 407

 Список переможців

ІІ етапу Всеукраїнських  олімпіад з базових навчальних дисциплін

Перше місце

Англійська мова

Голик Мар'яна Михайлівна

ТСШ № 29

11

Вербова Віра Ігорівна

Англійська мова

Крилова Олена Михайлівна

Тернопільський ліцей № 21

9

Матковська Оксана Євгенівна

Англійська мова

Невідома Анна Володимирівна

ТСШ № 29

10

Вербова Віра Ігорівна

Англійська мова

Остапчук Максим Іванович

ТСШ № 3

8

Павловська Ірина Миколаївна

Астрономія

Міхеєва Надія Юріївна

ТЗОШ № 27

11

Плисюк Богдан Васильович

Астрономія

Стадник Емілія Віталіївна

ТСШ № 3

10

Орлова Наталія Василівна

Біологія

Гураль Вікторія Василівна

ТНВК № 2

11

Дудас Марія Володимирівна

Біологія

Кушик Яна Іванівна

ТНВК № 15

8

Олійник Іванна Володимирівна

Біологія

Марущак Катерина Павлівна

ТСШ № 7

10

Бенч Ольга Володимирівна

Біологія

Слугоцький Віталій Олегович

ТСШ № 7

9

Бенч Ольга Володимирівна

Географія

Гура Роман Андрійович

ТУГ

10

Шенюк Тетяна Богданівна

Географія

Заяць Яна Михайлівна

ТУГ

8

Бай Оксана Богданівна

Географія

Мардинавка Остап Володимирович

ТЗОШ № 16

11

Чотарі Неля Петрівна

Географія

Рибчинська Дарина Валеріївна

ТКГ

9

Романишин Ольга Миколаївна

Екологія

Вербіцька Анна Олексіївна

ТЗОШ № 11

10

Бригідир Анна Зіновіївна

Екологія

Прокопович Дарина Миколаївна

ТСШ № 3

11

Гетманюк Інна Богданівна

Інформатика

Телеков Павло Сергійович

ТЗОШ № 4

10

Семчук Андрій Ярославович

Інформаційні технології

Дворницький Данило Володимрович

ТТЛ

11

Мороз Тетяна Ігорівна

Інформаційні технології

Кравчук Назар Романович

ТЗОШ № 16

8

Дмитерко Анатолій Тарасович

Інформаційні технології

Нагорний Артур Едуардович

ТЗОШ № 4

10

Семчук Андрій Ярославович

Інформаційні технології

Половчук Павло Михайлович

ТТЛ

10

Кекот Світлана Іллівна

Інформаційні технології

Співак Матвій Сергійович

ТТЛ

9

Кекот Світлана Іллівна

Інформаційні технології

Степанов Андрій Володимирович

Академічний ліцей "Генезис"

11

Барський Ярослав Романович

Історія

Величко Вікторія Андріївна

ТЗОШ № 22

11

Краснопольська Руслана Андріївна

Історія

Горайська Анастасія Михайлівна

ТЗОШ № 22

8

Краснопольська Руслана Андріївна

Історія

Пархоменко Ванеса

ТУГ

9

Томашевська Лариса Анатоліївна

Історія

Хмарний Арсен Михайлович

ТУГ

10

Томашевська Лариса Анатоліївна

Математика

Войтович Ілля Борисович

ТСШ № 7

9

Палац Галина Романівна

Математика

Грицина Ярослав Русланович

ТНВК № 6

11

Кулешко Віталій Іванович

Математика

Лещук Роман Андрійович

ТЗОШ № 19

10

Дудар Галина Михайлівна

Математика

Сірий Костянтин Святославович

ТЗОШ № 24

7

Щур Ольга Володимирівна

Математика

Співак Максим Сергійович

ТТЛ

9

Козбур Галина Євгенівна

Математика

Трач Давид Михайлович

ТУГ

8

Стецик Оксана Сергіївна

Німецька мова

Грицишин Юлія Ігорівна

ТСШ № 29

10

Кравчук Тетяна Володимирівна

Німецька мова

Дзюрбель Володимир Андрійович

ТСШ № 5

9

Дурай Ольга Данилівна

Німецька мова

Дячун Климент Андрійович

ТКГ

11

Остапенко Світлана Віталіївна

Образотворче мистецтво

Світлик Марія Тарасівна

ТЗОШ № 27

11

Пілюкова Оксана Володимирівна

Образотворче мистецтво

Чернюк Евеліна Русланівна

ТЗОШ № 26

9

Герасимчук Людмила Романівна

Правознавство

Биховська Анастасія Русланівна

ТЗОШ № 27

9

Лесечко Олена Володимирівна

Правознавство

Гура Роман Андрійович

ТУГ

10

Заводецький Тарас Іванович

Трудове навчання

Бесараб Олександр Володимирович

ТЗОШ № 4

11

Лабяк Ігор Володимирович

Трудове навчання

Гусак Оксана Петрівна

ТЗОШ № 22

11

Плюсквік Оксана Євгенівна

Трудове навчання

Паляниця Софія Ігорівна

ТЗОШ № 19

9

Паляниця Наталія Василівна

Трудове навчання

Шпак Арсен Сергійович

ТСШ № 7

9

Бомок Анатолій Ярославович

Українська мова і література

Ансімова Дарина Миколаївна

ТСШ № 29

10

Ситар Олександра Степанівна

Українська мова і література

Гач Катерина Володимирівна

ТУГ

9

Колодій Алла Романівна

Українська мова і література

Гербут Уляна Олександрівна

ТУГ

8

Балабан Галина Михайлівна

Українська мова і література

Мерецька Анна Вікторівна

ТУГ

11

Грабовська Олександра Миколаївна

Французька мова

Гач Катерина Володимирівна

ТУГ

9

Бабій Оксана Григорівна

Французька мова

Гербут Уляна Олександрівна

ТУГ

8

Грабовська Зоряна Ярославівна

Французька мова

Мерецька Анна Вікторівна

ТУГ

11

Грабовська Зоряна Ярославівна

Французька мова

Томашевська Іванна Ігорівна

ТУГ

10

Шуст Галина Іванівна

Хімія

Барановський Богдан Віталійович

ТУГ

10

Мартиняк Галина Володимирівна

Хімія

Нікуліна Надія Ростиславівна

ТЗОШ № 19

11

Шевчук Ярослава Василівна

Хімія

Співак Матвій Сергійович

ТТЛ

9

Більчук Людмила Петрівна

Хімія

Шимків Андрій Петрович

ТНВК № 15

8

Кучер Лідія Євгенівна

 Додаток № 2

до наказу  управління освіти і науки Тернопільської міської ради 

від 28.12.2022 № 407

 Список переможців

ІІ етапу Всеукраїнських  олімпіад з базових навчальних дисциплін 

Друге місце

Англійська мова

Головко Ніколь Станіславівна

Гімназія "Гармонія"

9

Турчин Оксана Миколаївна

Англійська мова

Завадський Максим Вікторович

ТУГ

8

Грегоращук Юлія Володимирівна

Англійська мова

Кабанова Єлизавета Петрівна

ТСШ № 5

9

Ситар Яніна Богданівна

Англійська мова

Кислюк Софія Петрівна

ТЗОШ № 4

11

Лапчук Інна Вікторівна

Англійська мова

Кобильник Катерина Володимирівна

ТСШ № 5

10

Галайда Ольга Ярославівна

Англійська мова

Колісник Марія Олегівна

ТЗОШ № 19

9

Кузів Галина Іванівна

Англійська мова

Криворучко Володимир Ігорович

ТСШ № 3

11

Сабат Марія Романівна

Англійська мова

Малинич Анастасія Олегівна

ТСШ № 5

11

Лупійчук Марія Іванівна

Англійська мова

Сас Євеліна Петрівна

Тернопільський ліцей № 21

11

Матковська Оксана Євгенівна

Англійська мова

Стриковська Світлана Юріївна

ТСШ № 3

9

Джус Інна Леонідівна

Англійська мова

Вітушинський Андрій Євгенович

ТНВК № 6

10

Кашуба Наталія Богданівна

Астрономія

Бабій Яна Сергіївна

ТУГ

11

Ремез Галина Антонівна

Астрономія

Пижик Валентин Юрійович

ТСШ № 29

11

Іваницька Людмила Ярославівна

Астрономія

Фігурська Дарина Андріївна

ТЗОШ № 27

10

Плисюк Богдан Васильович

Біологія

Вербицька Олеся Вікторівна

ТЗОШ № 16

8

Мультан Віра Степанівна

Біологія

Заяць Яна Михайлівна

ТУГ

8

Товстига Ірина Зіновіївна

Біологія

Криворучко Володимир Ігорович

ТСШ № 3

11

Гетманюк Інна Богданівна

Біологія

Масловська Христина Іванівна

ТЗОШ № 26

10

Проців Соломія Володимирівна

Біологія

Нікуліна Надія Ростиславівна

ТЗОШ № 10

11

Беднарчук Тетяна Федорівна

Біологія

Паздрій Ярина Володимирівна

ТУГ

9

Сопівник Галина Ярославівна

Географія

Бугір Єлизавета Євгенівна

ТСШ № 3

10

Слотюк Валентина Миколаївна

Географія

Вельгач Віктор Андрійович

ТЗОШ № 18

8

Вітрук Оксана Мирославівна

Географія

Гладун Лідія Борисівна

ТЗОШ № 24

8

Меленчук Ольга Василівна

Географія

Забчук Ярина Вікторівна

ТНВК № 15

10

Сабчук Оксана Федорівна

Географія

Загацька Богдана Євгеніївна

ТЗОШ № 16

9

Чотарі Неля Петрівна

Географія

Зборовська Софія Андріївна

ТЗОШ № 19

9

Ярема Ганна Василівна

Географія

Радіо Наталія Олегівна

ТСШ № 29

11

Швець Євдокія Сергіївна

Географія

Саган Дарина Вадимівна

ТКГ

11

Романишин Ольга Миколаївна

Географія

Шпак Максим Володимирович

ТЗОШ № 24

9

Макаровська Галина Іванівна

Екологія

Горбатюк Анастасія Володимирівна

ТНВК № 6

10

Сиротюк Світлана Василівна

Екологія

Гуляща Вікторія Іванівна

ТНВК № 15

11

Краснопольська Ірина Семенівна

Екологія

Масловська Христина Іванівна

ТЗОШ № 26

10

Проців Соломія Володимирівна

Інформатика

Гончарик Лев Андрійович

ТЗОШ № 4

11

Семчук Андрій Ярославович

Інформатика

Співак Матвій Сергійович

ТТЛ

9

Кекот Світлана Іллівна

Інформаційні технології

Задойона Анастасія Ігорівна

ТУГ

10

Іващук Альона Василівна

Інформаційні технології

Капуш Олександр Володимирович

ТСШ № 7

9

Кравчук Тетяна Петрівна

Інформаційні технології

Криворучко Володимир Ігорович

ТСШ № 3

11

Драпак Оксана Миколаївна

Інформаційні технології

Мардинавка Остап Дмитрович

ТЗОШ № 16

11

Василик Ірина Юріївна

Історія

Дехтяренко Христина Вадимівна

ТСШ № 3

9

Морозюк Галина Степанівна

Історія

Ковальська Богдана Юріївна

ТЗОШ № 10

8

Чечота Ганна Романівна

Історія

Колісник Марія Олегівна

ТЗОШ № 19

9

Стасишин Віра Петрівна

Історія

Лазар Юлія Юріївна

ТЗОШ № 18

10

Мадараш Марія Василівна

Історія

Маланій Анастасія Олександрівна

ТЗОШ № 24

11

Чайка Людмила Станіславівна

Історія

Романюк Максим Романович

ТСШ № 29

11

Чубара Марія Тарасівна

Історія

Стецько Діана Дмитрівна

ТЗОШ № 23

8

Слободян Віра Ярославівна

Історія

Хруник Ангеліна Володимирівна

ТСШ № 29

10

Чубара Марія Тарасівна

Математика

Вірковська Мілана Миколаївна

ТСШ № 3

7

Коваль О.І.

Математика

Дворницький Данило Володимирович

ТТЛ

11

Солодка Неоніла Михайлівна

Математика

Дмитришин Діана Петрівна

ТНВК № 15

10

Будь Лариса Іванівна

Математика

Кулеба Ростислав Рлманович

ТЗОШ № 19

8

Камінська Ірина Василівна

Математика

Овчарова Аріна Андріївна

ТТЛ

8

Солодка Неоніла Михайлівна

Математика

Павлюс Аліна Василівна

ТЗОШ № 16

9

Білоус Любов Степанівна

Математика

Потіха Андрій Юрійович

ТЗОШ № 22

11

Петрушка М.Б.

Математика

Сямро Олексій Тарасович

ТЗОШ № 28

7

Строцій Ірина Іванівна

Математика

Шидлівська Катерина Михайлівна

ТСШ № 29

8

Дворак Галина Григорівна

Німецька мова

Кобильник Катерина Володимирівна

ТСШ № 5

10

Мариніна Ольга Іванівна

Німецька мова

Явний Артем Юрійович

ТКГ

9

Рейтор Мирослава Василівна

Образотворче мистецтво

Ковальова Анастасія Вікторівна

ТСШ № 17

11

Скібньовська Галина Богданівна

Образотворче мистецтво

Кутерещин Діана Ігорівна

ТСШ № 29

8

Фільварська Оксана Володимирівна

Образотворче мистецтво

Об'єщик Андріана Андріївна

ТЗОШ № 4

9

Кізілова Галина Олександрівна

Образотворче мистецтво

Рибчинська Дарина Валеріївна

ТКГ

9

Береза Ольга Василівна

Правознавство

Адамів Софія Олегівна

ТЗОШ № 20

10

Чижевська Ольга Іванівна

Правознавство

Брайляк Анастасія Віталіївна

ТЗОШ № 28

9

Мацієвський Василь Кирилович

Правознавство

Дедюх Софія Володимирівна

ТСШ № 29

11

Чубара Марія Тарасівна

Правознавство

Зборовська Софія Андріївна

ТЗОШ № 19

9

Ухач Олександра Василівна

Правознавство

Марчук Соломія Іванівна

ТУГ

9

Заводецький Тарас Іванович

Трудове навчання

Бицко Роман

Академічний ліцей "Генезис"

9

Атаманчук Михайло Степанович

Трудове навчання

Желізняк Христина Андріївна

ТЗОШ № 16

9

Дзюбановська Стефанія Ярославівна

Трудове навчання

Костовецький Олексій Володимирович

ТЗОШ № 20

9

Видойник Михайло Степанович

Трудове навчання

Лушпак Вікторія Тарасівна

ТСШ № 29

11

Коник Світлана Григорівна

Трудове навчання

Середа Валентин

ТЗОШ № 10

9

Кім Ігор Володимирович

Трудове навчання

Сисак Юрій Михайлович

ТНВК № 9

11

Сірант Віталій Теодозійович

Трудове навчання

Щирба Анастасія Артурівна

ТЗОШ № 22

9

Плюсквік Оксана Євгенівна

Українська мова і література

Влох Лілія Сергіївна

ТЗОШ № 18

11

Мудеревич Лілія Михайлівна

Українська мова і література

Дехтяренко Христина Вадимівна

ТСШ № 3

9

Журба Тетяна Анатоліївна

Українська мова і література

Дзюба Соломія Олегівна

ТСШ № 29

11

Злепко Галина Миколаївна

Українська мова і література

Кулеба Ростислав Романович

ТЗОШ № 19

8

Дудяк Олександра Ярославівна

Українська мова і література

Кунцьо Віталіна Сергіївна

ТНВК № 6

8

Кольба Валентина Олексіївна

Українська мова і література

Марціяш Марта Орестівна

ТСШ № 29

9

Чіпак Олександра Степанівна

Українська мова і література

Нікуліна Надія Ростиславівна

ТЗОШ № 10

11

Волинець Галина Георгіївна

Українська мова і література

Рибчинська Дарина Валеріївна

ТКГ

9

Форманюк Зоряна Ярославівна

Українська мова і література

Савчук Анастасія Миколаївна

ТНВК № 15

8

Шмігель Олена Євгенівна

Українська мова і література

Сум Марта Романівна

ТСШ № 3

10

Мужилівська Ольга Іванівна

Українська мова і література

Цяпа Остап Андрійович

ТЗОШ № 16

10

Балящук Марія Михайлівна

Французька мова

Костецька Єлизаветта Володимирівна

ТСШ № 7

10

Гогусь Олена Вікторівна

Французька мова

Костів Андрій Святославович

ТСШ № 3

9

Сагайдак Катерина Олександрівна

Французька мова

Оліховська Ліліана Андріївна

ТУГ

8

Панюс Світлана Василівна

Хімія

Андрухів Софія Михайлівна

ТЗОШ № 19

11

Павлюк Тетяна Петрівна

Хімія

Бугера Михайло Олександрович

ТЗОШ № 16

10

Бугера Лариса Іванівна

Хімія

Гринтус Олександра Михайлівна

ТСШ № 29

8

Романишин Тетяна Вікторівна

Хімія

Дворницький Данило Володимирович

ТТЛ

11

Більчук Людмила Петрівна

Хімія

Дзюбинська Валерія Андріївна

ТУГ

9

Мартиняк Галина Володимирівна

Хімія

Журавлюк Вікторія Володимирівна

ТЗОШ № 26

11

Шинкар Надія В'ячеславівна

Хімія

Завадський Максим Вікторович

ТУГ

8

Мартиняк Галина Володимирівна

Хімія

Криворучко Володимир Ігорович

ТСШ № 3

11

Іщенко Ольга Костянтинівна

Хімія

Марчук Соломія Іванівна

ТУГ

9

Мартиняк Галина Володимирівна

Хімія

Туманова Валентина Анатоліївна

ТЗОШ № 22

10

Тарас Наталія Іванівна

 

Третє місце

Англійська мова

Бабій Софія Андріївна

ТЗОШ № 11

8

Бринь Алла Вікторівна

Англійська мова

Білик Марта Павлівіна

ТСШ № 29

8

Кутефа Лариса Василівна

Англійська мова

Боднар Тарас Володимирович

ТСШ № 5

8

Заверуха Наталя Броніславівна

Англійська мова

Грох Евеліна Андріївна

ТУГ

11

Пік Софія Максимівна

Англійська мова

Дмитришин Діана Петрівна

ТНВК № 15

10

Підгурська Неля Віталіївна

Англійська мова

Дмитрів Аліна Миколаївна

ТСШ № 7

10

Горін Галина Тарасівна

Англійська мова

Дячун Климент Андрійович

ТКГ

11

Сікора Галина Ігорівна

 

Англійська мова

Єгорова Тетяна Андріївна

ТТЛ

9

Марусина Юлія Валентинівна

Англійська мова

Жукінський Олександр Анатолійович

ТЗОШ № 4

8

Лазарук Юлія Василівна

Англійська мова

Кошелєва Олександра Володимирівна

ТСШ № 7

8

Гарбузяк Світлана Олегівна

Англійська мова

Лещук Роман Андрійович

ТЗОШ № 19

10

Кузів Галина Іванівна

Англійська мова

Лубкович Андрій Володимирович

ТСШ № 29

9

Серафин Ірина Сергіївна

Англійська мова

Мадараш Катерина Павлівна

ТЗОШ № 18

11

Свергун Руслана Петрівна

Англійська мова

Маркович Олександр Юрійович

ТЗОШ № 28

8

Крушельницька Галина Антонівна

Англійська мова

Нагорняк Софія Петрівна

ТСШ № 3

10

Васько Ольга Ігорівна

Англійська мова

Пастух Юлія Віталіївна

ТНВК № 15

11

Підгурська Неля Віталіївна

Англійська мова

Піхуник Давід

ТУГ

9

Марець Ірина Михайлівна

Англійська мова

Скиба Лідія Андріївна

ТЗОШ № 18

8

Бугель Наталія Михайлівна

Англійська мова

Сокол Ярина Романівна

ТУГ

10

Жаровська Ольга Володимирівна

Англійська мова

Уваров Арсен Олексійович

ТЗОШ № 26

11

Гардзеєвська Ірина Михайлівна

Англійська мова

Юрик Діана Романівна

ТЗОШ № 24

11

Боднарчук Ірина Миколаївна

Астрономія

Біловус Анжеліка Вікторівна

ТЗОШ № 18

10

Безкоровайний Роман Ігорович

Астрономія

Жук Марта Олегівна

Академічний ліцей "Генезис"

11

Кулик Ігор Васильович

Астрономія

Криворучко Володимир Ігорович

ТСШ № 3

11

Орлова Наталія Василівна

Астрономія

Миськів Вікторія Ярославівна

Академічний ліцей "Генезис"

10

Кулик Ігор Васильович

Біологія

Баган Олег Юрійович

ТЗОШ № 20

11

Васусь Лариса Іванівна

Біологія

Бойчук Софія Володимирівна

ТЗОШ № 19

10

Мозіль Марія Петрівна

Біологія

Брона Марія Василівна

ТУГ

11

Сопівник Галина Ярославівна

Біологія

Голумбйовський Юрій Русланович

ТЗОШ № 20

9

Васусь Лариса Іванівна

Біологія

Грабчук Дарія Олегівна

ТЗОШ № 18

10

Фірман Богдана Миронівна

Біологія

Гуляща Вікторія Іванівна

ТНВК № 15

11

Краснопольська Ірина Семенівна

Біологія

Дулеба Вікторія Ігорівна

ТЗОШ № 18

8

Фірман Богдана Миронівна

Біологія

Кучер Назар Андрійович

ТНВК № 15

9

Краснопольська Ірина Семенівна

Біологія

Оверко Ярина Василівна

ТУГ

8

Товстига Ірина Зіновіївна

Біологія

Петренко Катерина Ігорівна

ТЗОШ № 26

11

Дем'янчук Ірина Миколаївна

Географія

Гончарик Лев Андрійович

ТЗОШ № 4

11

Федоруц Микола Васильович

Географія

Дуда Поліна Володимирівна

ТСШ № 3

8

Бердей Олена Віталіївна

Географія

Зарівний Денис Романович

ТЗОШ № 13

8

Дідич Оксана Йосифівна

Географія

Королюкк Тетяна Олександрівна

ТНВК № 15

8

Савчук Оксана Федорівна

Географія

Кравчук Назар Романович

ТЗОШ № 16

8

Остап'юк Галина Євгенівна

Географія

Марущак Катерина Павлівна

ТСШ № 7

10

Кузь Віта Миколаївна

Географія

Присяжний Арсен Михайлович

ТЗОШ № 22

8

Личук Ніна Миколаївна

Географія

Співак Матвій Сергійович

ТТЛ

9

Боднарчук Мирослава Богданівна

Географія

Федорків Віктор Олегович

ТЗОШ № 4

9

Гузанова Ірина Олександрівна

Географія

Якубовська Софія Андріївна

ТЗОШ № 20

11

Насипана Мирослава Григорівна

Екологія

Грабчук Дарія Олегівна

ТЗОШ № 18

10

Фірман Богдана Миронівна

Екологія

Гураль Вікторія Василівна

ТНВК № 2

11

Дудас Марія Володимирівна

Екологія

Лахіна Вікторія Євгенівна

ТНВК № 9

10

Катериняк Тетяна Богданівна

Екологія

Чубка Ольга Володимирівна

ТСШ № 29

10

Вакуленко Віта Олександрівна

Інформатика

Баран Остап Сергійович

ТНВК № 15

9

Мацьковський Михайло Миколайович

Інформатика

Загородний Ігор Ігорович

ТСШ № 7

8

Кіт Тетяна Тарасівна

Інформатика

Йолтухівський Владислав Русланович

ТУГ

11

Іващук Альона Василівна

Інформатика

Лещук Роман Андрійович

ТЗОШ № 19

11

Садовська Світлана Олегівна

Інформатика

Піхуник Девід

ТУГ

9

Чайка Галина Адамівна

Інформатика

Степанов Андрій Володимирович

Академічний ліцей "Генезис"

11

Барський Ярослав Романович

Інформаційні технології

Борщівська Вікторія Володимирівна

ТСШ № 7

10

Кіт Тетяна Тарасівна

Інформаційні технології

Голяка Орися Миколаївна

ТСШ № 29

9

Фурик Леся Володимирівна

Інформаційні технології

Денис Ігор МИхайлович

ТСШ № 5

10

Музика Наталя Степанівна

Інформаційні технології

Дулеба Вікторія Ігорівна

ТЗОШ № 18

8

Михайлишин Ольга Володимирівна

Інформаційні технології

Кізюн Олександр Володимирович

ТЗОШ № 10

10

Серба Наталія Романівна

Інформаційні технології

Мех Анастасія Михайлівна

ТУГ

11

Мельничук Ірина Василівна

Інформаційні технології

Петров Данило Сергійович

ТЗОШ № 4

9

Баб'як Наталія Іванівна

Інформаційні технології

Рудий Вадим Володимирович

ТНВК № 2

11

Маційовська Ольга Миколаївна

Інформаційні технології

Яворська Ірина Андріївна

ТНВК № 9

8

Новосад Руслан Віталійович

Інформаційні технології

Якобчук Захар Назарович

ТСШ № 29

8

Вейко Уляна Анатоліївна

Історія

Бойчук Софія Володимирівна

ТЗОШ № 19

10

Стасишин Віра Петрівна

Історія

Гура Роман Андрійович

ТУГ

10

Томашевська Лариса Анатоліївна

Історія

Домчак Дмитро Андріянович

ТНВК № 2

11

Гайдамаха Інна Павлівна

Історія

Дружбіцький Ігор Русланович

ТЗОШ № 24

9

Нитка Світлана Євгенівна

Історія

Дуда Поліна Володимирівна

ТСШ № 3

8

Морозюк Галина Степанівна

Історія

Жорняк Катерина Іванівна

ТСШ № 7

10

Кульчицька Тетяна Володимирівна

Історія

Іваніна Даніель Русланович

ТЗОШ № 16

11

Дутка Василь Дмитрович

Історія

Кобліанідзе Уляна Олегівна

ТЗОШ № 13

9

Липовецька Устина Василівна

Історія

Кусень Віталій Михайлович

ТЗОШ № 22

9

Гринюка Богдан Михайлович

Історія

Кучмай Вікторія Андріївна

ТЗОШ № 27

8

Лесечко Олена Володимирівна

Історія

Плакса Олена Олександрівна

ТЗОШ № 8

9

Бачинська Ірина Казимирівна

Історія

Потіха Андрій Юрійович

ТЗОШ № 22

11

Дмитрущак Людмила Миколаївна

Історія

Саварин Владислав Олегович

ТНВК № 6

10

Матвіїв Іван Йосипович

Історія

Турчин Назар Ярославович

Тернопільський ліцей № 21

8

Насалик Наталія Василівна

Історія

Яворська Софія Сергіївна

ТУГ

11

Кутень Оксана Антонівна

Математика

Анісімова Дарина Миколаївна

ТСШ № 29

10

Калугіна Ольга Романівна

Математика

Баган Олег Юрійович

ТЗОШ № 20

11

Бодасюк Надія Миколаївна

Математика

Бучок Тимур Віталійович

ТЗОШ № 4

7

Домбровська Галина Михайлівна

Математика

Вельгач Віктор Андрійович

ТЗОШ № 18

8

Фарина Ольга Михайлівна

Математика

Дем'янчук Станіслав Васильович

ТУГ

8

Стецик Оксана Сергіївна

Математика

Іванців Вікторія Богданівна

ТНВК № 2

7

Момот Наталя Петрівна

Математика

Кравчук Назар Романович

ТЗОШ № 16

8

Юречко Надія Мирославівна

Математика

Свистун Андрій Михайлович

Тернопільський ліцей № 21

9

Кучер Тетяна Борисівна

Математика

Сулимка Анастасія Ігорівна

ТЗОШ № 28

10

Пелих Ірина Тарасівна

Математика

Табалюк Антоніна Михайлівна

ТКГ

11

Атаманчук Ольга Іванівна

Математика

Тиш Назарій Максимович

ТТЛ

8

Козбур Галина Євгенівна

Математика

Федорків Віктор Олегович

ТЗОШ № 4

9

Дудник Ольга Володимирівна

Математика

Шимків Андрій Петрович

ТНВК № 15

8

Мацьковська Ганна Петрівна

Німецька мова

Головко Ніколь Станіславівна

Гімназія "Гармонія"

9

Ятчук Марія Андріївна

Німецька мова

Ковальова Анастасія Вікторівна

ТСШ № 17

11

Крушельницький Олександр Романович

Німецька мова

Лопатинська Яна Андріївна

ТЗОШ № 20

8

Геляс Ірина Ігорівна

Німецька мова

Міль Яна Володимирівна

ТКГ

10

Мудрик Оксана Борисівна

Німецька мова

Савочкін Роман Вікторович

ТСШ № 5

8

Мариніна Ольга Іванівна

Німецька мова

Холява Віра Андріївна

ТСШ № 3

8

Танцовна Оксана Іванівна

Образотворче мистецтво

Абдулаєва Яна Миколаївна

ТНВК № 15

11

Мартинюк Оксана Петрівна

Образотворче мистецтво

Гасай Аліна Олександрівна

Тернопільський ліцей № 21

11

Гульовська Ірина Андріївна

Образотворче мистецтво

Зозуляк Діана Сергіївна

ТУГ

9

Михалевич Галина Романівна

Образотворче мистецтво

Кекляк Каміла Іванівна

ТЗОШ № 22

9

Лисюк Леся Романівна

Образотворче мистецтво

Микула Юлія Михайлівна

Академічний ліцей "Генезис"

9

Єрмолаєва Ганна Олексіївна

Образотворче мистецтво

Полотнянко Наталія Ігорівна

ТСШ № 5

11

Гаргура Галина Степанівна

Образотворче мистецтво

Солтис Марія Василівна

ТЗОШ № 23

11

Черевик Тетяна Михайлівна

Образотворче мистецтво

Стрільчук Софія Ігорівна

ТЗОШ № 19

11

Волянська Любов Василівна

Образотворче мистецтво

Чопойдало Марія Віталіївна

ТЗОШ № 11

11

Шафранський Віктор Тарасович

Правознавство

Горощук Софія Сергіївна

ТНВК № 2

9

Мар'яш Галина Зіновіївна

Правознавство

Гуменна Яна Тарасівна

ТСШ № 3

10

Морозюк Галина Степанівна

Правознавство

Долинний Олексій Максимович

ТЗОШ № 23

9

Конвай Любомир Васильович

Правознавство

Єлісєєв Максим Олександрович

ТЗОШ № 20

11

Чижевська Ольга Іванівна

Правознавство

Загацька Богдана Євгенівна

ТЗОШ №16

9

Полянська Оксана Михайлівна

Правознавство

Чубка Ольга Володимирівна

ТСШ № 29

10

Господарик Тетяна Євгенівна

Правознавство

Шеремет Карина Валеріївна

ТСШ № 29

9

Чубара Марія Тарасівна

Правознавство

Шпак Максим Володимирович

ТЗОШ № 24

9

Чорна Мар'яна Іванівна

Трудове навчання

Александер Антон Андрійович

ТЗОШ № 23

9

Кульчицький Михайло Степанович

Трудове навчання

Журавлюк Вікторія Володимирівна

ТЗОШ № 26

11

Новосад Людмила Леонідівна

Трудове навчання

Калинович Віталій Володимирович

ТНВК № 15

9

Вовчишин Олег ІвановичВовчишин

Трудове навчання

Куляш Злата Русланівна

ТСШ № 29

9

Коник Світлана Григорівна

Трудове навчання

Мартинишин Віталій Сергійович

ТЗОШ № 27

11

Марцинюк Роман Дмитрович

Трудове навчання

Піхуник Давід

ТУГ

9

Грабовський Ярослав Ілліч

Трудове навчання

Сендецький Володимир Михайлович

Академічний ліцей "Генезис"

11

Атаманчук Михайло Степанович

Трудове навчання

Сідлович Діана Андріївна

ТЗОШ № 26

9

Новосад Людмила Леонідівна

Трудове навчання

Сум Руслан Андрійович

ТЗОШ № 14

9

Яворський Сергій Тарасович

Трудове навчання

Хавро Яна Володимирівна

ТСШ № 17

9

Несін Юлія Сергіївна

Українська мова і література

Бартіш Олена Володимирівна

Школа-колегіум

10

Даценко Олександра Іванівна

Українська мова і література

Богач Антоніна Іванівна

ТЗОШ № 16

8

Качанова Ірина Володимирівна

Українська мова і література

Дебельський Роман Михайлович

ТНВК № 9

11

Лучко Олександра Володимирівна

Українська мова і література

Кутерещин Діана Ігорівна

ТСШ № 29

8

Вороняк Тетяна Богданівна

Українська мова і література

Мостова Катерина Русланівна

ТСШ № 5

9

Жук Тетяна Георгіївна

Українська мова і література

Ніконенко Ольга Вікторівна

ТСШ № 17

11

Ониськів Леся Василівна

Українська мова і література

Пащак Вікторія Володимирівна

ТЗОШ № 24

9

Шуст Галина Іванівна

Українська мова і література

Пукас Христина Андріївна

ТЗОШ № 19

9

Федорович Галина Орестівна

Українська мова і література

Пушкар Олександр Михайлович

ТЗОШ № 27

11

Сава Ірина Богданівна, Когут Валентина Євгенівна

Українська мова і література

Семенець Валерія Володимирівна

ТЗОШ № 4

11

Якубишина Галина Богданівна

Українська мова і література

Сипень Вікторія Русланівна

ТТЛ

9

Кунцьо Надія Степанівна

Українська мова і література

Собчук Софія Віталіївна

ТЗОШ № 11

11

Матуш Рома Романівна

Українська мова і література

Солтис Марія Василівна

ТЗОШ № 23

10

Палкова Зоряна Федорівна

Українська мова і література

Стельмах Анжеліка Сергіївна

ТЗОШ № 28

11

Пасічник Світлана Євгенівна

Українська мова і література

Чайковська Оксана Андріївна

ТЗОШ № 27

10

Вальчак Ганна Остапівна

Українська мова і література

Юречко Микола Васильович

ТУГ

10

Нова Марія Антонівна

Французька мова

Дехтяренко Христина Вадимівна

ТСШ № 3

9

Сагайдак Катерина Олександрівна

Хімія

Бобесюк Олександр Сергійович

ТЗОШ № 10

8

Шевчук Ярослава Василівна

Хімія

Голумбйовський Юрій Русланович

ТЗОШ № 20

9

Грицюк Тетяна Володимирівна

Хімія

Голяка Орися Миколаївна

ТСШ № 29

9

Романишин Тетяна Вікторівна

Хімія

Дмитришин Діана Петрівна

ТНВК № 15

10

Єднорович Оксана Ярославівна

Хімія

Івахова Юлія Володимирівна

ТЗОШ № 20

8

Грицюк Тетяна Володимирівна

Хімія

Ільків Аліна Володимирівна

ТЗОШ № 28

9

Стеців Галина Андріївна

Хімія

Мудрієвська Діана Ігорівна

ТЗОШ № 20

11

Грицюк Тетяна Володимирівна

Хімія

Неймак Соломія Романівна

ТЗОШ № 20

10

Грицюк Тетяна Володимирівна

Хімія

Половчук Павло Михайлович

ТТЛ

10

Більчук Людмила Петрівна

Хімія

Табалюк Антоніна Михайлівна

ТКГ

11

Биць Тетяна Володимирівна

Хімія

Яворська Ірина Андріївна

ТНВК № 9

8

Сірант Ольга Василівна

 Додаток № 3

до наказу  управління освіти і науки Тернопільської міської ради

від 28.12.2022 № 407

 Список учителів,

учні  яких посіли І місце на ІІ етапі Всеукраїнських  олімпіад з базових навчальних дисциплін

Предмет

Заклад освіти

Прізвище, ім'я, по батькові учителя

Англійська мова

ТСШ № 29

Вербова Віра Ігорівна

Англійська мова

Тернопільський ліцей № 21

Матковська Оксана Євгенівна

Англійська мова

ТСШ № 3

Павловська Ірина Миколаївна

Астрономія

ТСШ № 3

Орлова Наталія Василівна

Астрономія

ТЗОШ № 27

Плисюк Богдан Васильович

Біологія

ТСШ № 7

Бенч Ольга Володимирівна

Біологія

ТНВК № 2

Дудас Марія Володимирівна

Біологія

ТНВК № 15

Олійник Іванна Володимирівна

Географія

ТУГ

Бай Оксана Богданівна

Географія

ТКГ

Романишин Ольга Миколаївна

Географія

ТЗОШ № 16

Чотарі Неля Петрівна

Географія

ТУГ

Шенюк Тетяна Богданівна

Екологія

ТЗОШ № 11

Бригідир Анна Зіновіївна

Екологія

ТСШ № 3

Гетманюк Інна Богданівна

Інформатика

ТЗОШ № 4

Семчук Андрій Ярославович

Інформаційні технології

Академічний ліцей "Генезис"

Барський Ярослав Романович

Інформаційні технології

ТЗОШ № 16

Дмитерко Анатолій Тарасович

Інформаційні технології

ТТЛ

Кекот Світлана Іллівна

Інформаційні технології

ТТЛ

Мороз Тетяна Ігорівна

Інформаційні технології

ТЗОШ № 4

Семчук Андрій Ярославович

Історія

ТЗОШ № 22

Краснопольська Руслана Андріївна

Історія

ТУГ

Томашевська Лариса Анатоліївна

Математика

ТЗОШ № 19

Дудар Галина Михайлівна

Математика

ТТЛ

Козбур Галина Євгенівна

Математика

ТНВК № 6

Кулешко Віталій Іванович

Математика

ТСШ № 7

Палац Галина Романівна

Математика

ТУГ

Стецик Оксана Сергіївна

Математика

ТЗОШ № 24

Щур Ольга Володимирівна

Німецька мова

ТСШ № 5

Дурай Ольга Данилівна

Німецька мова

ТСШ № 29

Кравчук Тетяна Володимирівна

Німецька мова

ТКГ

Остапенко Світлана Віталіївна

Образотворче мистецтво

ТЗОШ № 26

Герасимчук Людмила Романівна

Образотворче мистецтво

ТЗОШ № 27

Пілюкова Оксана Володимирівна

Правознавство

ТУГ

Заводецький Тарас Іванович

Правознавство

ТЗОШ № 27

Лесечко Олена Володимирівна

Трудове навчання

ТСШ № 7

Бомок Анатолій Ярославович

Трудове навчання

ТЗОШ № 4

Лабяк Ігор Володимирович

Трудове навчання

ТЗОШ № 19

Паляниця Наталія Василівна

Трудове навчання

ТЗОШ № 22

Плюсквік Оксана Євгенівна

Українська мова і література

ТУГ

Балабан Галина Михайлівна

Українська мова і література

ТУГ

Грабовська Олександра Миколаївна

Українська мова і література

ТУГ

Колодій Алла Романівна

Українська мова і література

ТСШ № 29

Ситар Олександра Степанівна

Французька мова

ТУГ

Бабій Оксана Григорівна

Французька мова

ТУГ

Грабовська Зоряна Ярославівна

Французька мова

ТУГ

Шуст Галина Іванівна

Хімія

ТТЛ

Більчук Людмила Петрівна

Хімія

ТНВК № 15

Кучер Лідія Євгенівна

Хімія

ТУГ

Мартиняк Галина Володимирівна

Хімія

ТЗОШ № 19

Шевчук Ярослава Василівна

 

Сторінка 1 із 163

Керівники

Контакти

м.Тернопіль,
бульвар Т.Шевченка, 1
46000
тел.: 0352525694

Top